Gece yarısı devrim niteliğinde kurulan Avrupa Süper Ligine Galatasaray katılacağı iddia edildi. Türkiye'de tek Avrupa şampiyonu kulübü olan Galatasaray, bugün Avrupa Süper Ligine katılacağı duyurulacak iddiası var!

12 kulüple gece yarısı kurulan Avrupa Süper Ligine Galatasaray davet edildi iddiası! Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'in Kulüpler Birliğinden ayrılması, Kulüpler Birliğinin Avrupa Süper Ligine karşı olduğunu açıklaması ve Mustafa Cengiz 19 Nisan tarihinde yapacağı sürpriz toplantı kararı Galatasaray'ın Avrupa Süper Ligine katılacağı iddialarını kuvvetlendirdi!

En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!

Avrupa Süper Ligi hangi takımlar var?

Milan
Arsenal
Atlético Madrid
Chelsea 
Barcelona
Inter
Juventus
Liverpool
Manchester City
Manchester United
Real Madrid
Tottenham Hotspur

Real Madrid başkanı Florentino Perez başkan olarak atandıdığı Avrupa Süper Liginde Man United'dan John Glazer başkan yardımcısı seçildi!

Avrupa Süper Ligi Almanya Bundesliga ve Fransa Lig 1 kimse yok!

Bayern Münih, Borussia Dortmund ve Paris Saint-Germain, Avrupa Süper Ligi'ne katılmayı reddetti.

Türkiye'den Avrupa Süper Ligine hangi takım katılacak?

Türkiye'de Avrupa Süper Ligine sadece Galatasaray'ın katılacağı bilgisi geliyor. Ancak Ali Koç bu hafta içi bazı şeyler olabilir sözleri sonrası Fenerbahçe'nin de bir teklif alıp almayacağı merak ediliyor. Ancak Beşiktaş'ın net bir şekilde Avrupa Süper Ligi daveti olmadığı bildiriliyor!