Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı! Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı!
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in katıldığı canlı yayında futbolcularla ilgili, "Futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerekiyor" ifadesi Türk spor basınının gündemine düştü. Başkan Cengiz'in bu açıklamaları Türk spor kamuoyunun tepkisini çekti. Galatasaray'da futbolcular, Mustafa Cengiz'in bu ifadeleri nedeniyle protesto hazırlığına girişti, gazeteci Fatih Altaylı ise "Galatasaray başkanlık koltuğunu işgal eden bu şahsiyet gerekirse doktor raporuyla görevinden alınmalıdır" şeklinde sert bir yazı kaleme aldı.


Florya'da ipler gerildi


Mustafa Cengiz'in futbolcuları hedef alan ifadeleri kulüp yönetiminde de iplerin gerilmesine neden oldu. Konuyla ilgili Türk Telekom Stadı’nda acil bir toplantı düzenleyen kulüp yönetimi, başkan Mustafa Cengiz'in Galatasaray'ın adına daha fazla zarar vermemek için istifa etmesi gerektiği görüşünde birleşti. Kendisine yönelik yapılan istifa çağrılarını görmezden gelen Mustafa Cengiz'in ise başkanlık için yeniden aday olacağını bildirdiği kaydedildi. 22 Mayıs'ta yapılacak Galatasaray Başkanlık seçimlerinde şimdiki Başkan Mustafa Cengiz ile birlikte Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas, Metin Öztürk ile Tuncer Hunca yarışacak.


Başkan Mustafa Cengiz ne dedi?


GS TV'de bir programa katılan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, oynadıkları son 6 maçın sadece birinin kazanabilen takımı eleştiri yağmuruna tutmuştu. Şampiyonluk için kritik haftalarda kaybedilen puanların suçlusunun futbolcular olduğunu kaydeden Mustafa Cengiz, "Futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerekiyor" açıklamasını yapmıştı. Oyuncuların top koşturdukları kulübün büyüklüğünü farkında olmadığına vurgu yapan Cengiz, gereken özveriyi göstermeyen futbolcuları izledikçe çıldırdığını dile getirmişti.


Futbolcuların protestosunu Fatih Terim engelledi!


Bu ifadeler üzerine takım arkadaşlarıyla toplantı gerçekleştiren takım kaptanları Fernando Muslera ile Arda Turan, antrenmanlara çıkmama kararı aldı. Teknik direktör Fatih Terim'in ısrarları sonucu oyuncular bu protestodan vazgeçti. Futbolcuların Başkan Mustafa Cengiz'in kullandığı ifadeleri farklı şekilde protesto edeceği aktarıldı.

Editör: İlan35