Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in GS TV'de katıldığı "Gündem Özel" adlı programda futbolculara yönelik kullandığı ifadeler futbol gündeminin zirvesine oturdu. Futbolcuların yeteri kadar çaba göstermediğini kaydeden Başkan Cengiz'in "Haysiyet ve şeref

Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in GS TV'de katıldığı "Gündem Özel" adlı programda futbolculara yönelik kullandığı ifadeler futbol gündeminin zirvesine oturdu. Futbolcuların yeteri kadar çaba göstermediğini kaydeden Başkan Cengiz'in "Haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerek" şeklindeki ifadesi futbolcuların tepkisini çekti. Bu futbolcuların Türkiye'nin en büyük camiasında görevli olduklarının farkına varmadığını vurgulayan Mustafa Cengiz, ölümüne mücadele etmeleri gerekirken sahada sürünen futbolcuların yaptığına anlam veremediğini belirterek isyan etti.


İdmana çıkmama kararı alındı, Fatih Terim araya girdi!


Başkan Mustafa Cengiz'in futbolun gündeminde bomba etkisi yaratan bu ifadeleri üzerine Florya Metin Oktay Tesisleri'nde sıcak dakikalar yaşandı. Takım kaptanları Fernando Muslera ile Arda Turan, futbolcularla toplantı yaptı ve Mustafa Cengiz'in bu sözlerine tepkisiz kalmamaları gerektiğini bildirdi. Antrenmana çıkmama kararı alan futbolcularla konuşan Teknik Direktör Fatih Terim, futbolcuları bu karardan caydırdı. Fatih Terim'in ısrarları üzerine bu karardan vazgeçe futbolcuların, Mustafa Cengiz'in sözlerini protesto etmek için başka bir yönteme başvuracağı kaydedildi. Olaylı açıklamaların ardından dün akşam yapılan antrenmanda futbolcuların bir hayli keyifsiz olduğu göze çarptı.


Cengiz: "İzlerken çıldırıyorum"


Bütün suçun hakemlerde aranmaması gerektiğini kaydeden Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz, sözleşmeye göre iki maç üst üste oyamazsa prim alamayacak futbolcuların da profesyonelce hareket edip kendilerini kırmızı kartlardan koruması gerektiğini belirtti. Maçları izlerken çıldırdığını kaydeden Cengiz, Yedlin'in sakatlandığı zaman takım arkadaşlarını yanına gitmediğini söyledi. Cengiz, iptal edilen gol kararı sonrası bütün futbolcuların itiraz etmesi gerektiğini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade etti.

Fatih Altaylı: "Doktor raporuyla görevden alınsın"


Mustafa Cengiz'in futbolcularla ilgili kullandığı ifadeler birçok kesimden sert tepkilere neden oldu. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "şuur kaybı yaşadığını" belirttiği Mustafa Cengiz'in gerekirse doktor raporuyla görevden alınması gerektiğini aktardı.