Futbol kariyerine La Liga ekibi Rayo Vallecano'da devam eden Radamel Falcao, İspanya'da tartışma konusu oldu.

Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!

Rayo Başkanı Raul Martin Presa, Kolombiyalı golcü hakkında yaptığı açıklamada, "Biz dünyanın en iyi forveti Radamel Falcao'ya sahibiz. Hugo Sanchez'den beri sahada böyle bir oyuncu görülmedi" ifadesini kullandı.

TARTIŞMALAR FALCAO ÜZERİNDEN YAPILDI

Bu açıklamalar Vallecano'da tartışmaları beraberinde getirdi, taraftarlar arasında krize sebep oldu. Sanchez, Rayo Vallecano'da sadece 1 sezon geçirmesine karşın 35 maçta 17 gol atmıştı. Aynı sayıda maçta görev yapan Radamel Falcao ise 8 gol kaydedebildi.

FALCAO, TARAFTARLARI İKİYE BÖLDÜ

Presa'nın açıklamaları İspanya'da taraftarlar arasında tartışmaya çıkarırken, birçok taraftar sosyal medya üzerinden Hugo Sanchez'in övdü. Bazı taraftarlar ise Falcao'nun yeteneği ve kariyerinin çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

'BU ADAM KAFAYI YEMİŞ'

Sosyal medyada bazı futbolseverler Falcao'yu öven Raul Martin Presa için, 'Bu adam kafayı yemiş', 'Açıklama yaparken biraz ölçülü olmak gerek' gibi paylaşımlar yaptı.

FALCAO'NUN PERFORMANSI

36 yaşındaki Radamel Falcao, bu sezon 12 maçta 397 dakika süre aldı ve 2 gol kaydetti. Geçen sezon 28 maçta 6 gol atan futbolcu, Galatasaray'da ise yaklaşık 2.5 sezon oynamıştı.

GALATASARAY'DA KAÇ GOL ATTI?

Falcao, Galatasaray'daki ilk sezonu olan 2019-20 sezonunda 22 maçta 11 gol 1 asist, ikinci sezonunda ise 19 maçta 9 gol 2 asist kaydetti. 'El Tigre' 2021-22 sezonunda ise 3 maçta oynadı ve skor üretemeden Galatasaray'a veda etti. Falcao, Cimbom'da 43 maçta 20 gol 3 asist üretti.