Daha önce Borussia Dortmund'un Norveçli yıldızı Erling Haaland'ı uygun ücretine rağmen kadrosuna katmayan Galatasaray, aynı pişmanlığı Genk'in golcü yıldızı Paul Onuachu için yaşıyor. Teknik direktör Fatih Terim'in eski yardımcısı olan Hasan Şaş'ın bütün

Borussia Dortmund formasıyla harialar yaratan 20 yaşındaki Norveçli yıldız Haaland, performansıyla Avrupa devlerini peşine taktı. Geçen yıl Ocak ayında 45 milyon euro bedelle Salzburg'dan Alman ekibi Borussia Dortmund'a tranfer olan Norveçli yıldız, takımıyla çıktığı 55 maçta 51 gol ve 14 asistle oynadı. Manchester City, Barcelona, Real Madrid ve PSG gibi kulüplerin sezon sonunda Haaland için Borussia Dortmund'un kapısını çalacağı iddia ediliyor. Gelen bilgilere göre Dortmund, yıldız futbolcuyu 180 milyon dolardan daha aşağı bir ücrete satmak istemiyor.

Hasan Şaş'ın ısrarları sonuç vermedi!

Avrupa'da fırtınalar yaratan 20 yaşındaki Norveçli yıldız Molde'de top koşturduğu dönemde Galatasaray'a önerilmiş ancak sarı-kırmızılılar uygun ücretine rağmen Haaland'ı kadrosuna katmamıştı. Galatasaray aynı durumu, teknik direktör Fatih Terim'in eski yardımcısı Hasan Şaş'ın izlediği ve alınması için ısrarcı olduğu Paul Onuachu'da yaşamış gibi görünüyor. Zira Hasan Şaş'ın "Haaland'ı kaçırdık, Onuachu'yu 5 milyon euroya alaım sonra pişman oluruz" şeklindeki tavsiyesini görmezden gelen sarı-kırmızılı yönetim büyük bir fısatı daha kaçırdı.

Genk'in gol makinası Paul Onuachu!

Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı

Midtjylland takımında top koşturduğu dönemde Onuachu'yu iki kez izleyen Hasan Şaş'ın 2 metrelik oyuncunun yeteneklerine hayran kaldığı ifade edildi. Hasan Şaş'ın bütün ısrarlarına rağmen bu transferde yavaş davranan sarı kırmızılılar, Paul Onuachu'yu Belçika ekibi Genk'e kaptırdı.

2019'da 6 milyon euro karşılığında Genk'e imza atan Onuachu, takımıyla bu sezon çıktığı 33 karşılaşmada 29 gol ve 2 asistle oynadı. Genk ile 30 Haziran 2024'e kadar sözleşmesi bulunan Nijeryalı 26 yaşındaki futbolcu, takımının formasını giydiği 63 maçta 41 gol kaydetti ve 4 asist yaptı. Onuachu'nun şimdiki piyasa bedelinin yaklaşık 17 milyon euro olduğu kaydediliyor.