Oscar ödüllü ünlü oyuncu Halle Berry 54 yaşına gelmesine rağmen halen daha fit vücuduyla gençlere taş çıkartıyor. Ünlü aktris Berry, güzellik sırlarını Bustle dergisine anlattı.

54 yaşına gelmesine rağmen güzelliğiyle görenleri büyüleyen ünlü oyuncu Halle Berry'nin güzellik sırları merak ediliyor. Ünlü oyuncunun, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderilerdeki fit vücudu ilgi çekiyor. Bustle dergisinin editörlerinden olan Rachel Lapidos, zoom platformu üzerinden Halle Berry ile görüşme yaptı. Yaşam Tarzı ve Güzellik Editörü olan Lapidos, ilerleyen yaşına rağmen nasıl bu kadar güzel kalabildiğine yönelik merak edilen soruyu ünlü oyuncuya yöneltti.

"Değişik tuzlar ve yağlarla banyo yapıyorum"

Bunun temelinin stresten uzak kalmaya çalışma olduğuna değinen 54 yaşındaki güzel oyuncu, "Olduğum yerden bunu insanlara söylemem çok doğru değil ancak olabildiğince stresten uzak durmaya çalışmaları gerekiyor" ifadelerini kullandı. Değişik tuzlar ve yağlarla banyo yaparak vücudunu tazelediğini söyleyen Berry, banyoya girerken yanına mutlaka bir kadeh şarap aldığını belirtti. Yoğun antrenman yaptığı günlerde vücudunu dinlendirmek için magnezyum içeren deniz tuzunu duşta kullanmaya özen gösterdiğini kaydeden Berry, bunun vücudunu dinlendirdiğini söyledi.

"Dövüş sporlarına aşığım"

Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti! Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti!

Yoğun antrenman sonrası değil de keyif için duş aldığı zamanlarda okaliptüs yağı veya lavanta kullandığını aktaran Halle Berry, banyoda "farklı çiçek yaprakları bulunan banyo toplarını" tercih ettiğini aktardı.

Uzun süredir antrenman görüntülerini Instagram'dan paylaşan Halle Berry, fit vücuduyla dikkat çekiyor. Birçok aksiyon filmi için defalarca kamera karşısına geçen Halle Berry, Jiujitsu, tekvando, judo ve boks gibi dövüş sanatlarına ilgi duyduğunu belirtti. Ağırlık çalışmalarının yanında kardiyo da yaparak zinde aldığını ve fazla yağlarını attığını kaydeden ünlü aktris, haftada bir ya da iki kez yaptığı meditasyon sayesinde stresten uzaklaşabildiğini söyledi.

2002'de Oscar kazanmıştı!

Sinema kariyerine 1991'de gösterime giren Jungle Fever filmiyle başlayan Halle Berry; Monster's Ball, John Wick, Kedi Kadın, Acil Arama, X-Men, Bulut Atlası, Kritik Karar, Frankie ve Alice gibi filmlerde rol aldı. Nahla Ariela Aubry ve Maceo Robert Martinez adlı iki çocuğu da bulunan Halle Berry, 2002 yılında vizyona giren Monster's Ball filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar Ödülü'nü kazanmıştı.