Garanti BBVA’ dan emeklilere büyük müjde verildi. Şubat ayı emekli ödemeleri güncellendi. Yapılan güncelleme ile Garanti BBVA’ dan emeklilere 7.500 TL’ ye kadar ödül verileceği belirtildi. İşte detaylar…

Garanti BBVA’ dan emeklilere büyük müjde verildi. Şubat ayı emekli ödemeleri güncellendi. Yapılan güncelleme ile Garanti BBVA’ dan emeklilere 7.500 TL’ ye kadar ödül verileceği belirtildi. İşte detaylar…

Yeni yılda hem memur hem de emekli maaşlarına yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemeleri için hazırlayacakları kampanyalara çevrilmişti. Bu bağlamda Türkiye’ nin en büyük özel bankalarından olan Garanti BBVA’ nın da emekli promosyon ödemesi yakından takip edildi. 

65-yas-ayligi-I2cm_cover.png

Garanti BBVA’ da Emekli Maaş Ödemeleri Güncellendi!

Geçtiğimiz yıl hem ocak hem de temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına yüksek enflasyon rakamlarından dolayı zam yapılmıştı. Yapılan zammın ardından bankalar emekli promosyon ödemesi için birbirleri ile yarışa girmişti. Hem özel hem de kamu bankaları birbirinden güzel kampanyalar hazırladı. Kampanyalar sürekli güncellenerek limit arttırılmaya devam edildi.

2023 yılının ocak ayında da hem memur hem de emekli maaşlarına %30 oranında zam yapılmıştı. Yapılan bu zam ile birlikte gözler yine bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrildi. Bu bağlamda Garanti BBVA da hazırlamış olduğu kampanya ile gündemde yer aldı. Garanti bankası emekli maaşını taşıyanlara özel 7.500 TL’ ye kadar ödül vereceğini açıkladı. Kampanyanın detayları merak konusu oldu.

Yeni emekli olacak kişilerin Bağ -Kur ya da SSK’ dan emekli olacak kişilere SGK müdürlüklerine giderek veya e- devlet üzerinden tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi’nde, emekli sandığından emekli olacaklar çalışılan kuruma verilecek emeklilik dilekçesinde Garanti BBVA’yı seçerek banka promosyonu avantajından faydalanılabilir. 

emekli-maasi-ws3O_cover

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Garanti BBVA’nın internet sitesinde yer alan bilgi kapsamında emekli ödemeleri ile ilgili olarak “Garanti BBVA’da emekli maaşı 3.500 TL’ye kadar olan emeklilerimize 3.600 TL, 3.500 – 7.500 TL arasında olan emeklilerimize 4.200 TL, 7.500 – 10.000 TL arasında olan emeklilerimize 5.400 TL ve 10.000 TL ve üstünde olan emeklilerimize 6.000 TL tutarında nakit promosyon avantajı sunulmaktadır.  Promosyon avantajından 1 – 28 Şubat 2023 tarihleri arasında gelir veya aylıklarını 3 yıl süre ile Garanti BBVA’dan almayı taahhüt eden emekli müşterilerimiz yararlanabilir. Promosyon ödemesinin müşteri hesabına aktarılması ile taahhüt süresi başlar. Promosyon ödemeleri SGK tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde gerçekleştirilir. Birden fazla emekli maaşı ödemesi alan müşterilerimiz promosyon talebinde bulunduğunda emekli maaşlarının toplamı dikkate alınır ve tek bir promosyon ödemesi yapılır. Promosyon ödemeniz Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi’ni imzalamanızın ardından Garanti BBVA’ya ilk maaşınızın yatmasına istinaden ilk 3 iş günü içinde yapılır. Promosyon ödemesine konu olan maaş için taahhüt süresi içinde banka değişikliği yapılamaz. Taahhüt süresi boyunca vefat dışında SGK tarafından promosyona konu gelir veya aylık ödemenin kesilmesi, gelir veya aylığın farklı bir kuruma taşınması, herhangi bir nedenle taahhüt süresi dolmadan taahhüdü sonlandırdığınızda promosyon ilişkisi de sonlandırılır. Bu durumda kalan taahhüt süresi göz önünde bulundurularak ödenen promosyon tutarı bankamızın yazılı bildirimine gerek kalmaksızın kıstelyevm yöntemi ile iade edilir” bilgileri yer aldı.

Bankanın internet sitesinde yer alan bilgilerin devamında “emekli maaşını kuruşu kuruşuna çekmek isteyen müşterilerimizin işlemlerini Garanti BBVA ATM üzerinden Paracard ile yapması ve Para Çekme > Bakiyenin Tamamı adımlarını takip etmesi gerekmektedir. Uygulama işlem yapılan Garanti BBVA ATM’sinde bulunan madeni para stokuyla sınırlıdır. ATM’de yeterli madeni para bulunmadığında kuruşu kuruşuna ödeme yapılamayabilir. Maaşını bankamıza taşımak isteyen emeklimizden emekli maaşı haricindeki gelirleri için belge talep edilebilir. Dilerseniz siz de sadece nüfus cüzdanınızla size en yakın şubemize uğrayabilir ve emekli maaşınızı Türkiye’nin dört bir yanında yaygın Garanti BBVA şubelerinden ve Garanti BBVA ATM’lerinden dilediğiniz zaman kolaylıkla çekebilirsiniz” bilgileri bulundu.