İsmail Saymaz, Fatih Portakal ve Cüney Özdemir'e WhatsApp'tan şantaj yapıldığı öğrenildi..

İsmail Saymaz, Fatih Portakal ve Cüney Özdemir'e WhatsApp'tan şantaj yapıldığı öğrenildi...

Gazeteci Nevşin Mengü tarafından açıklanan bilgilere göre, bir hacker grubu İsmail Saymaz, Cüneyt Özdemir ve Fatih Portakal gibi gazetecilerin de aralarında bulunduğu WhatsApp grubu kurarak "Bu bir tehdit mesajıdır. Kolluk kuvvetlerine haber vermeyin” şeklinde mesaj attı.

Gazeteci Nevşin Mengü resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, içeriğinde bir grup hackerın olduğu, bilinen gazeteciler İsmail Saymaz, Cüneyt Özdemir ve Fatih Portakal'ın da içerisinde yer aldığı WhatsApp grubunun yazışmaları ve gazetecilerin bilgilerinin ellerinde olduğu ifadeleri yer aldı.

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

Gruba gönderilen mesajda vesikalık fotoğraflar, ev adresleri, kimlik bilgileri gibi bilgiler yer alıyordu ve bu bilgilerin karşılığında ise hacker grubu gazetecilerden 1 adet Ethereum coini talep ediyordu. Mesajın sonunda ise “Bu bir tehdit mesajıdır. Kolluk kuvvetlerine haber vermeyin” ifadelerine yer verilmesi ilgi çekti.

Rus olduklarını söyleyen hacker grubu ellerinde eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ait bilgilerin de olduğunu ancak onu gruba dahil etmeyeceğini, çünkü korktlarını açıklıyordu.

Nevşin Mengü ise “Memleketin hackerı bile gerizekalı. Adam kimlik bilgilerini çalmış, haraç istiyor. Adam kimliğini çaldığı kişilerden Whatspp grubu kurdu, gruba dayısını ekledi” başlığıyla şu ekran fotoğrafını paylaştı;