Yüksek enflasyon ve düşen alım gücü nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan emeklilere büyük müjde! Bu yöntemle maaşlarınızı 1250 TL artırabilirsiniz. Geçinemiyorum diyen emeklilerin maaşlarında 1250 TL artış müjdesinin tüm detayları haberimizde sizlerle...

Ülkemizde milyonlarca çalışan bir gün emekli olarak refah bir emeklilik hayatı sürmenin hayallerini kursa da, emekliler son dönemde artan enflasyon ve pahalılaşan yaşam şartları nedeniyle ekonomik açıdan zor bir dönemden geçiyor. Tüm toplumun hissettiği gibi emekli vatandaşlar da düşen alım gücü nedeniyle ekonomik olarak daha tedbirli hareket etmek zorunda kalıyor. İşte bu noktada emekliler kara kara düşünürken bir yandan da emekli maaşını artırmanın yollarını araştırıyorlar. Peki emekli maaşında artış mümkün mü? Emekli maaşlarına ne zaman zam gelecek? Emekliler bu işlemle maaşlarını tam 1250 TL artırabiliyor!

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

emekliye-oyle-bir-ikramiye-geliyor-ki-sevincten-havalara-ucuracak-iste-2022-emekli-bayram-ikrami

Emekli Maaşlarında 1250 TL Artış Müjdesi 

Milyonlarca emekli aylıklarında artış beklerken beklenen müjde geldi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın ikinci altı aylık dönemi için enflasyona göre asgari ücrette yeni bir artış yapılabileceği müjdesini paylaşmıştı. Çalışma Bakanlığı ise bu konunun gündemde olmadığını dile getirdi. Ancak milyonlarca asgari ücretli çalışanın gözü Temmuz ayına çevrildi. Temmuz ayında asgari ücrete yeni bir zam yapılması halinde bundan emekli maaşlarının da etkilenmesi ve emeklilere de zam verilmesi bekleniyor. Öyle ki emekli maaşlarında artışın seyyanen 450-500 TL olabileceği konuşuluyor.

Diğer taraftan emekli maaşlarının yükseltilmesi ile ilgili araştırmalar da sürüyor. Emekliler, çalışma dönemlerinde ödedikleri prim tutarlarına göre değişen miktarlarda emekli aylığı alıyor. Sigortalılık döneminde prime esas kazancı yüksek gösterilen çalışanlar emeklilik döneminde de daha yüksek maaş alıyor. Ayrıca işverenlerce primlerin eksik ödenmemesi ve prim ödeme gün sayılarının tam gösterilmesi de emekli aylığının artmasında kritik önem taşıyor. Bir yandan sigortalı olunan sigorta kolu da emekli aylığının tutarında dikkate alınıyor. Ayrıca emeklilik işlemleri sırasında başvuru yaparken doldurulan tahsis formunda bakmakla yükümlü olunan aile üyelerinin (eş, çocuk) tam ve eksiksiz doldurulması da gerekiyor. Böylece emekli vatandaşlar, aylıklarında 1.250 TL'ye kadar artış sağlayabiliyor.