Aile Destek Programı kapsamında 15 bin TL'ye kadar destek ödemesi yapılacak. Destek programına nasıl başvuru yapılır ve hangi şartları karşılamak gerekiyor? Eğer ihtiyacınız var ise sizler de yardım parası alabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen haberle birlikte sosyal destek ödemeleri tekrardan gündem oldu. Düşük gelirli ailelere sağlanacak olan destek büyük ses getirdi. Çünkü düzenli olarak ödeme yapılacak olmasının yanı sıra, ailelerin temel ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda destek çıkılacağı belirtiliyor. Aile Destek Programı ödemesi nasıl alınır?

Aylık 1250 TL'ye Kadar Ödeme!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda aylık olarak 1250 TL'ye varan ödeme yapılacak. 850 - 1250 TL arasındaki sosyal desteklere baktığımızda ise çeşitli detaylar karşımıza çıkıyor. Özellikle de hangi şartların karşılanması durumunda aylık 1250 yıllık ise 15 bin TL ödemenin yapılacak olması merak konusu. 

15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler! 15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler!

Memurlar Başvuramayacak!

Memur, kamu işçisi, noter veya muhtar çalışanı olanların başvurularını geçersiz sayılacağı belirtildi. Bu kapsamda gelir durumunun da bir şekilde etkili olacağı düşünülüyor. Aile Destek Programı, ailelerin maddi durumunun yetersiz kalması ile birlikte devlet desteğini baz alarak sunulmaktadır. Dolayısıyla bu destekten faydalanmak istiyorsanız başvuruda bulunarak sonucunu beklemelisiniz.

e-Devlet'ten Başvuru İmkanı! 

e-Devlet üzerinden rahatlıkla başvuru sağlanacağı öğrenildi. Başvuru yapıldıktan sonraki süreç içeriisnde değerlendirme sonucu tarafınıza iletilecektir. Diğer sosyal yardımlara da katılım sağlamak isterseniz yine e-Devlet'i kullanabilirsiniz. Aile Destek Programı, 12 ay boyunca ailelere ödeme sağlayacak. Bu kapsamda en fazla yıllık 15 bin TL ödeme yapılması bekleniyor.