OpenAI tarafından geliştirilerek kullanıcılara sunulan yapay zeka teknoloji girişimi ChapGPT çökerken, uygulamaya dünya genelinde erişim sağlanamıyor.

OpenAI tarafından yapay zeka botunun yeni sürümü olarak geliştirilen ve firmaya ait olan ChatGPT yazılımı 2022 yılında büyük bir başarı yakalamış ve 2023 yılının Mart ayının başında da piyasaya sürülerek kullanıcılarla buluşmuştu.

OpenAI tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulan ChatGPT yapay zeka destekli teknoloji girişimi dünya çapında erişim sıkıntısı yaşıyor. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, ChatGPT’ye erişim sağlayamadıkları yönünde şikâyet girişimlerinde bulunurlarken, erişimin dünya genelinde sorunlu olduğu da gelen şikayetlerle belirtildi.

Kamu bankasından 2 yıl ödemesiz 500.000 TL hemen onaylanıyor! Kamu bankasından 2 yıl ödemesiz 500.000 TL hemen onaylanıyor!

Dünya çapında erişim sağlanamazken yüzlerceyi aşkın kullanıcıdan da şikayetler gelmeye başladı

İnternet sitelerindeki erişim durumunun izlendiği Down Detector platformuna OpenAI’ın kapalı olduğu ve sohbet botunun da çalışmadığını belirterek şikayet eden kullanıcıların sayısı da her geçen saat artmaya da devam ediyor.

Tüm bunların yanı sıra, OpenAI’ın internet sitesindeki durum sayfasında ‘chat.openai.com’da kesinti’ ifadesi yer almaya başladı ve son günlerde yaşanan diğer ilginç durumla ilgili de dikkat çekildi.

Diğer bir yandan, OpenAI, ‘GPT-4’ adını verdiği teknolojinin selefi ChatGPT’den çok daha fazla incelikli talimatları yerine getirebildiğini iddia ediyor.