Altın ve para piyasaları uzmanları peş peşe Mayıs ayını işaret ederek uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Bu defa dolar ile ilgili yeni bir fiyat daha verildi. Ekonomist Remzi Özdemir, Mayıs işaret ederek dolar yükselir mi sorusuna cevap verdi. Peki, Mayıs ayında dolar ne kadar olacak?

Son günlerde ünlü para piyasaları uzmanları ve ekonomistler Mayıs ayını işaret ederek doların yükseleceğini söylüyor. Ekonomist Remzi Özdemir de yatırımcılara tavsiye vermek yerine sadece uyarılarda bulunmayı tercih ediyor ve yatırımcıların zarar etmemesini istiyor. Ekonomi iftar artık felaket tellalı olarak anılırken Remzi Özdemir'in bu açıklaması sonrasında dolar alınmalı mı satılmalı mı sorusu bir kez daha gündeme geldi. Peki, dolar yükselecek mi? dolar kaç TL olacak? Dolar yoksa altın mı alınmalı? Merak edilen tüm detaylar haberimizin devamında...

Altın ve para piyasaları uzmanları son günlerde Dolar kuru ve altın için Mayıs ayını işaret ediyor Bu defa dondurmanın imkansız olduğunu söylüyor. Nisan ayının ortasında gelmişken Mayıs ayında yaşanacaklar da vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Özellikle Nisan ayında altın almak doğru mu yanlış mı ssorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Remzi Özdemir de yaklaşan tehlike öncesinde vatandaşlara uyarı yapan isimler arasında bulunuyor. Özellikle Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında dolar kurunun yeni Rekorlar için hazırlık yaptığını belirten Özdemir, bu defa rakam da verdi. Yani Mayıs ayında geliyor gelmekte olan diyebiliriz. Peki, Dolar kuru Mayıs ayında ne kadar olacak? Dolar mı yoksa altın mı alınmalı? Mayıs ayında dolar kaç TL olacak?

Gözden kaçırmayın

Putin'e İhanet Kızından Geldi! Putin'in Kızı Zelensky'e Aşık Oldu Beyaz Saray Çalkalandı... Putin'e İhanet Kızından Geldi! Putin'in Kızı Zelensky'e Aşık Oldu Beyaz Saray Çalkalandı...

geliyor-gelmekte-olan-mayis-ayinda-dolari-tutabilene-ask-olsun-oyle-bir-yukselecek-ki-bu-defa-du-4

Merkez Bankası'nın büyük günahı

Ekonomist Remzi Özdemir, yaptığı açıklamalarla herkesi şaşkına çevirdi. Merkez Bankası'nın Nisan 2022 faiz kararı hakkında konuşan Özdemir, Merkez Bankası'nın en büyük günahını ekonomi kurallarına ve iktisat bilimine göre karar vermemesi olduğunu söyledi. Merkez Bankası'nın Eylül ayından bu yana aklın dışında uygulamalarla hareket ettiğini söyleyen Özdemir, koronavirüs salgını Sonrasında bütün dünyada Merkez bankalarının bilanço küçültme yarışına girdiğini ancak Türkiye'nin sürekli balon gibi şişirdiğini söyledi. Artık Türkiye için ipin ucunu karıştığını belirten Özdemir, Ekonomiyi toparlamak için doğru bir politika belirlemek gerektiğini dile getirerek iktisadın mantığa uymayan şekilde hareket etmenin ülkeyi felakete sürükleyeceğini ifade etti. Şu anda tüm dünyada enflasyon olduğunun doğru olduğunu belirten Özdemir, ancak ABD'de 8 birim Türkiye'de ise 61 birim arttığını ifade etti.

geliyor-gelmekte-olan-mayis-ayinda-dolari-tutabilene-ask-olsun-oyle-bir-yukselecek-ki-bu-defa-du-3

Baskı kalkarsa 20 TL olacak

Dolar kurunun geleceği ile ilgili de konuşan Ekonomist Özdemir, Doların baskılandığı nane belli bir seviyede tutulmaya çalışıldığını ifade etti. Ancak şu anda kontrol altındaki doların bile 15 lira civarında olduğunu söyleyen Özdemir, Doların hafif hafif yükselmeye devam edeceğini ancak ciddi bir Yükseliş göstermeyeceğini söyledi. Dolar kurunun geleceği ile ilgili de konuşan Özdemir, “Dolar 20 TL'ye açarsa artık durmaz ifadelerini kullandı”.