Gençlere 250 bin TL destek parası veriliyor. Hibe isteyenler dikkat... Uzman Eller Projesi nedir? Geçtiğimiz yıl verilmekte olan hibe ödemesinde artışa gidildi. 2022 yılında hibeye gelen zamla birlikte projenin hangi kapsamlarda çalıştığı da paylaşıldı. Devlet desteği konusunda çeşitli detaylar yazımızda...

Uzman Eller Projesi, gençlerin istihdam edilmeleri adına belirli bölümlerden mezun olan kişileri kapsamaktadır. Öyle ki bu proje neticesinde kırsal alanda yaşamakta olan gençlerin yanı sıra bazı bölümlerden mezun olanların alacağı hibe ödemelerini de içeriyor. Sağlanan devlet desteğiyle birlikte hem istihdam anlamında önemli bir gelişme yaşandı hem de gençlere büyük destek sunulduğu kanıtlandı.

Hangi Bölümlerden Mezun Şartı Var?

Uzman Eller Projesi kapsamında değerlendirilmek ve hibeden faydalanmak istiyorsanız ormancılık, gıda, tarım, hayvancılık ve su ürünleri üzerine olan bölümlerden mezun olma şartı koşuluyor. Bu eğitimleri vermekte olan üniversitelerin ilgili fakülte veya meslek yüksekokulundan mezun olmanız durumunda sizler de hibe desteğine bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor

Hibe 250 bin TL'ye Çıkarıldı

Hibe ödemesinin 100 bin TL yerine 250 bin TL'ye çıkarıldığı belirtiliyor. Haliyle bu adım neticesinde 250 bin TL kişi başına ödenecek tutar olacak. Bu desteğin sağlanması hem kişinin kendi istihdamı hem de üretime büyük katkı demektir. Başvuru yapılması durumunda ilgili bölümlerden mezun olan ve istihdam konusunda diğer şartları da karşılayan gençlerin şansı yüksek.

Lise Mezunlarına da Ödenecek!

Son gelen bilgi doğrultusunda, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı. Protokolde ise lisede bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi bölümlerinden veya dengi bir okuldan mezun olan kişiler de proje kapsamına alınacak.