Sosyal medyada Gündem Olan Piqué'nin Açıklamaları...

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Barcelona'nın eski yıldızı Gerard Piqué, eski sevgilisi Shakira ve onun hayranları hakkında sert açıklamalarda bulundu.

İspanyol gazeteci Gerard Romero'nun YouTube programına konuk olan Piqué, ayrılıktan sonra sosyal medyada kendisini hedef alan tepkilere kayıtsız kaldığını ve akıl sağlığını koruduğunu ifade etti.

İlk başta tepkilerin kendisini kötü hissettirdiğini söyleyen Piqué, "Bunlar öyle bir noktaya geldi ki bazı şeylerin beni etkilemesine izin verseydim kendimi bir uçurumdan atardım" dedi. Ancak daha sonra toplumun hayal kırıklığına uğrattığını ve Shakira'nın Latin Amerikalı hayranlarının kendisine yönelik milyonlarca barbar tepkiler gösterdiğini söyledi.

Piqué, hayranların bu tepkilerinin kendisini etkilemediğini vurgulayarak, "Bu insanlar hayatsız. Neden umursayayım? Onlarla asla tanışmayacağım. Onlar robot anladın mı?" diye konuştu.

Shakira'nın Latin Amerikalı kimliği tartışma konusu oldu

Ünlü şarkıcı Shakira, Pique’nin bu açıklamalarından sonra, Latin Amerikalı kimliğine dair attığı bir tweet'in ardından tartışma konusu oldu. Shakira, Latin Amerika ülkelerinin bayraklarını paylaşarak "Latin Amerikalı olmaktan gurur duyuyorum" ifadesini kullandı.

Bir sosyal medya kullanıcısı ise Pique’ye yanıt vererek, "Neden eski sevgilinin Latino olduğunu söylemek zorunda kaldın? Latinoların diğer ülkelerdeki insanlara göre daha fazla hakaret ya da taciz ettiğini mi düşünüyorsun? Bunu neden söyledin? Ayrıca Shakira'nın dünyanın her tarafında hayranı var" dedi.

Piqué'nin yeni ilişkisi

Geçen yıl Shakira ile 11 yıllık ilişkisi sona eren Piqué, ayrılık haberlerinden kısa süre sonra 23 yaşındaki yeni sevgilisi Clara Chia Marti'yle görüntülenmişti. Bu ilişki de medyada geniş yankı uyandırmıştı.