Loni James, çöpçatanlık uygulamalarının sayesinde birçok kişiyle tanıştı ve ilişkiler kurdu. Loni James, seyahatleri sırasında Türkiye'nin yanı sıra Ürdün, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Norveç, İsviçre, Fas, Tunus, Moritanya, Fransa, İtalya, Slovenya, Senegal, Gambiya ve Namibya gibi birçok ülkeye gitti.

Loni James, geçen yıl 19 farklı ülkeden 34 kişiyle flört ederek gezginliğine renk kattı. CNN International'da yayınlanan röportajda, Türkiye'de yaşadığı deneyimleri de anlatan 40 yaşındaki kadın, tek başına seyahat etme kararını annesinin Alzheimer hastalığıyla mücadelesiyle aldığını belirtti. Aile geleneğine uygun olarak evlenip çocuklarını büyüten, iyi bir işi olan ancak emekliliğini gerçekleştiremeyen annesi nedeniyle tek başına yola çıkmaya karar verdiğini söyledi.

James, Londra'ya giderek seyahatine başladıktan sonra ziyaret ettiği diğer ülkelerde Tinder ve Bumble gibi çöpçatanlık uygulamalarından tanıştığı kişilerle randevulaştı. Gezgin, tanıştığı kişilerle birçok güzel anı biriktirdiğini ancak Türkiye'deki bir flörtüyle kötü bir olay yaşadığını da paylaştı. Fethiye'de yakınlaşma teklifini kabul etmediği için kendisini yamaç paraşütü satan bir mağazada bıraktığını söyledi. Geri döneceğini söyleyen kişi asla gelmedi ve talihsiz kadın, çıkan fırtınada saatlerce bekledikten sonra geceyi mağazanın bankında geçirdi.

Ancak James, bu kötü deneyimine rağmen tek başına seyahat etmekten vazgeçmedi ve seyahatleri sırasında güvenliğe çok dikkat etti. Konumunu arkadaşlarıyla paylaştığını, fazla içki içmediğini ve cep telefonunu şarj etmeye özen gösterdiğini belirtti. En az bir yıl daha seyahat etmeyi planladığını ifade eden gezgin, yolculuğundaki deneyimlerini sosyal medyada paylaşarak diğer kadınların da tek başına seyahat etmelerine ilham veriyor.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Tek başına seyahat etmek isteyen kadınlara tavsiyelerde bulunan Solo Traveler internet sitesinin kurucusu Janice Waugh ise pandemi döneminin belirsizliği nedeniyle birçok insanın grup halinde seyahat etme eğiliminde olduğunu söyledi. Ancak yalnız seyahatin esneklik, özgürlük ve kişisel gelişim gibi faydalarının keşfedildikten sonra devam edebileceğini belirten Waugh, flörtlerle halka açık yerlerde buluşmanın daha güvenli olabileceğini söylüyor.

Sürekli yeni insanlarla tanışmayı seven James de, başka bir gezginle tanışmak için ilk adımı attığını ve konuştuğu kişiye göre nereye gideceğine karar verdiğini belirtiyor. Yön sorması gerektiğinde ise ilk tercihinin bir aile olduğunu söylüyor. James'in önerileri ve tecrübeleri, tek başına seyahat etmek isteyen kadınlar için ilham kaynağı olabilir.

Ancak tek başına seyahatin getirdiği riskler de göz ardı edilmemeli. Gezginler, güvenliği sağlamak için konum paylaşımı, acil durum iletişim planları, bilinçli içki tüketimi ve halka açık yerlerde buluşma gibi önlemleri almalıdır. Her zaman bir güvenlik planı hazır bulundurmak, sürprizlere hazırlıklı olmak, dikkatli davranmak ve çevreyi iyi gözlemlemek de önem taşıyor.