Tüm dünyanın şaşırdığı ve tepki gösterdiği ağırlaştırılmış müebbet cezası alan Osman Kavala'nın sözleri güne damga vurdu... İşte o sözler;

Tüm dünyanın şaşırdığı ve tepki gösterdiği ağırlaştırılmış müebbet cezası alan Osman Kavala'nın sözleri güne damga vurdu... İşte o sözler;

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Silivri Cezaevi'nde, Gezi davası kapsamında tutuklanan isimlerle görüştü ve ağırlaştırılmış müebbet cezası alan Osman Kavala'nın da sözlerini paylaştı.

Özel, Osman Kavala'nın 'Elbette bekliyordum. Beni bu kadar içeride tuttuktan sonra beraat ettireceklerini beklemiyordum. Ama bu kadarını da beklemiyordum. Bir zaman birbirlerine ip atanlar, ellerinde ip olsa beni asacaklardı' dediğini belirtti.

Osman Kavala'nın çok konuşulacak sözleri şunlar oldu;

"Elbette bekliyordum. Beni bu kadar içeride tuttuktan sonra beraat ettireceklerini beklemiyordum. Ama bu kadarını da beklemiyordum. Bir zaman birbirlerine ip atanlar, ellerinde ip olsa beni asacaklardı"

"Bu delillerin hepsi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıçlarınca, Avrupa’nın en seçilmiş yargıçları tarafından ve tarafsızlıklarına hiç şüphe olmayan yargıçlar tarafından incelendi, çürütüldü ve bu delillerle verilen tutukluluğa devam kararının hak ihlali olduğuna karar vermişti AİHM. Bırakın tutukluluğa devamı, bu delillerle bana ağırlaştırılmış müebbet verdiler"

"Birileri vakit kazanıp, ‘Osman Kavala’yı içeride tutalım’ diye tutuklamaya gerekçe uydururken; bu kararla birlikte zaman kazandılar, beni içeride 2 yıl tuttular ama Türkiye’ye büyük itibar keybettirmiş olacaklar. Sıkıntı buradadır’ dedi.

Gözden kaçırmayın

Merak Edilen Açıklama Geldi! SADAT'ın Suikast Planı Dendi! Hedef Kimdi? Kılıçdaroğlu Neden Kimseye Haber Vermedi? Merak Edilen Açıklama Geldi! SADAT'ın Suikast Planı Dendi! Hedef Kimdi? Kılıçdaroğlu Neden Kimseye Haber Vermedi?

Can Atalay ise Gezi’yi ve Gezicileri selamlayıp "suçsuzluğumuza emin olduğumuz için moralimiz yüksek. Atanamamış bir milletvekili aday adayı bizi Silivri’ye gönderdi"