Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın attığı imza ile birlikte düğün temel gıda ürünlerinde KDV %8 1'e indirilmişti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş gıdada KDV indirimine uymayanlara önemli uyarılarda bulundu.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş gıdada KDV indirimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Muş, Gıda ürünlerinde KDV’nin %8’den yüzde 1’e indirilmesine ilişkin düzenlemenin hedefine ulaşabilmesi için hızlı bir şekilde devreye girmesi gerektiğine dikkat çekerken bundan sonra denetimlerin sıkılaşacağını ve uymayanların ağır cezalarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Ağır cezalar uygulanacak

Twitter hesabından konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, KDV indirimi sonrasında bir an önce marketlerin fiyatlarını aşağıya çekmesi gerektiğine dikkat çekerek bu kurala uymayanların en ağır cezalarla karşı karşıya kalacaklarını söyledi. Bakan Muş, bu haftadan itibaren denetimlerinde daha sıkı uygulanacağını belirtirken KDV indirimi fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışı ile vatandaşların mağdur eden marketlere yüksek cezalar kesileceğini ifade etti.

gidada-kdv-indirimine-uymayanlara-agir-cezalar-geliyor-2

Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın! Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düğünü Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Ekonomi modeli yeni adımlar ve Enflasyonun tedbirleri tanıtım toplantısına katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda temel gıda ürünlerinde uygulanacak KDV indirimi oranını da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı canlı yayında imzalarken marketleri de Pazartesi gününden itibaren fiyat indirimi yapmaya davet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında açıkladığı KDV indirimi kararı bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yarın market raflarındaki etiketlerin nasıl olacağı da şimdiden merak konusu oldu.