Kahramanmaraş Elbistan’da gönderildiği hastane açılışında kimseyi göremeyen Mahir Ünal sosyal medyanın diline düştü.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin açılışında katılımın düşük olması sebebiyle AK Parti ilçe başkanı Ahmet Traş'a dönüp “Zaten kimse gelmemiş ki!” dedi. İşte bu cümle sonrası açıklamalar ve haberler arka arkaya geldi.

Üniversite Rektörü Yurt Yerine "Saray" Yaptırınca "Öğrenciler Saraylara Kurban Ediliyor" Denildi! Üniversite Rektörü Yurt Yerine "Saray" Yaptırınca "Öğrenciler Saraylara Kurban Ediliyor" Denildi!

Grup Başkanvekili Ünal söylediği cümleye açıklama getirerek şaka yaptığını belirtti. Mahir Ünal açılışta Ahmet Traş'a yönelik söylediği "Zaten kimse gelmemiş ki, siz gelmişsiniz, demek ki Elbistanlılar, bu hastanenin açılışına pek mutlu olmadılar mı? Hava soğuk diye mi gelmediler Ahmet başkan?" sözleri için espri dedi.

zaten-kimse-gelmemis-ki-diyen-mahir-unaldan-espri-yaptim-aciklamasi-Ns9nvYgb-1130x636

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, dün Elbistan ilçesinde katıldığı etkinlikteki olaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu Ünal, AK Parti ilçe başkanı Ahmet Traş'a yönelik "Zaten kimse gelmemiş ki, siz gelmişsiniz, demek ki Elbistanlılar, bu hastanenin açılışına pek mutlu olmadılar mı? Hava soğuk diye mi gelmediler Ahmet başkan?" sözlerinin zaten espri olduğunu belirtti.

Ünal, kendisini eleştirenlere yönelik şöyle konuştu:

"Dün, Elbistan ilçemizde bir ağız ve diş sağlığı merkezi açılışı yaptık ve oldukça da kalabalıktı. 2009'da Çöllolar'da tatsız bir olay yaşandı. Orası, bir özel sektör şirketinin havzasıydı, toprak kayması gerçekleşti ve 9 canımızı kaybettik. Çöllolar mevkisi kapanınca, yaklaşık 212 kişi işsiz kaldı ve onların da yeniden işe yerleştirmeleriyle ilgili çabalarımızı, gayretlerimiz sürdürüyoruz. Onlar da oraya gelmişler. Konuşmam sırasında ilçe başkanımıza bir espri yaptım, 'Başkan, bak bütün çalışma talebinde olanlar buraya gelmiş. Hani bizimkiler nerede?' diye bir espri yaptım” diyerek yaşanılanlara açıklama getirmeye çalışan Mahir Ünal sosyal medyada hem esprilerin hem de eleştirilerin odağı oldu.

625566-ak-partili-unal-dan-zaten-kimse-gelmemis-ki-sozleriyle-ilgili-aciklama-61abb61f1b9d3

“Akla bakar mısınız? Tek bir çivi çakmamış, bu milletin tek bir sorununu çözmemiş, tek bir derdiyle dertlenmemiş adamlar, oraya yapılan ağız ve diş sağlığı merkezini görmüyorlar, vatandaşa gelen hizmetin ne kadar güzel, ne kadar hayırlı bir hizmet olduğunu görmüyorlar. Orada vatandaşa yapılan hizmeti görmek yerine neyi konuşuyor? Mahir Ünal dedi ki buraya şu kadar kişi geldi, şu kadar kişi gelmedi. Oraya kaç kişinin geldiğini ne yapacaksın, oraya hangi hizmetin geldiğine bak. Oraya hangi hizmetlerin yapıldığına bak" şeklinde devam eden Ünal eleştirilere kızdı.

Hastane açılışa katılan bir vatandaş, Ünal'a, "Sayın Bakanım geleceğimiz kalmadı. Gübreye yüzde 500 zam" diye seslenince, Ünal ise "Hepsini çözeceğiz, bak hepsini, sakin. Bugüne kadar bütün bu sorunları, bugüne kadar… Konuşmamı bitireyim konuşacağız. Kaç yaşındasın amcam" diye cevap vermişti.