Meteoroloji belirli şehirler için gök gürültülü sağanak yağış uyarısını yaptı. Hava durumuna göre fırtınalar ve sağanak yağışlar eksik olmayacak. 11 ve 12 Nisan güncel hava olayları ve liste halinde paylaşım yapıldı. Bu şehirlerde oturuyorsanız dikkat...

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gök gürültülü sağanak yağışla birlikte fırtına yaşanabilecek şehirler konusunda uyarıda bulundu. MGM'nin yaptığı açıklamayla birlikte detaylar ortaya çıktı. Hava durumunda hangi şehir ve bölgeler yoğun fırtınalardan etkilenecek?

Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji, yapmış olduğu duyuruda hem Türkiye genel haritası için hava tahmini yaptı hem de belirli şehirlerde gök gürültülü sağanak yağışı olacağı konusunda uyarıda bulundu. Yapılan duyuruya istinaden Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt şehirlerinde, aynı zamanda çevrelerinde de meydana gelebilecek gök gürültülü sağanak yağış olacağı belirtiliyor.

Sarı Kod Uyarısı Alan Şehirler!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sarı kod ile uyardığı ve dikkatli olunması gerektiğini ifade ettiği şehirler aşağıda yer almaktadır:

Adıyaman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Antep, Hakkari, Hatay, Malatya, Maraş, Mardin, Muş, Siirt, Dersim, Urfa, Van, Batman, Şırnak, Kilis, Osmaniye

Güncel Hava Durumu

11 Nisan 2023 Hava Durumu

11nisan_11zon

12 Nisan 2023 Hava Durumu

12nisan_11zon