Melih Gökçek ve İçişleri Bakanlığı bildiğiniz gibi. Yeni haber ise devletten yine bir servet harcaması...

Melih Gökçek ve İçişleri Bakanlığı bildiğiniz gibi. Yeni haber ise devletten yine bir servet harcaması...

Melih Gökçek'in, görevinden istifa ettirilmeden sadece bir ay önce bir iç mimarla birlikte evine seçtiği mobilyaların faturasının Ankara Büyükşehir Belediyesi üzerine kestirdiği, bununla birlikte İçişleri Bakanlığı'nın ise inceleme sonrası dosyayı tekrar kapattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Melih Gökçek döneminde belediye bütçesi kullanılarak alınan ve yerleri tespit edilemeyen ev mobilyaları için soruşturma başlatılırken, alınan mobilyaların Melik Gökçek'in evinin içi için alındığı ve bizzat eşi Nevin Gökçek tarafından seçildiği öğrenildi.

GÖKÇEK YERİNE VURGUNU ORTAYA ÇIKARTANLARA İNCELEME KARARI

İşin şaşırtmayan kısmı ise, konuyu araştırmakla görevli İçişleri Bakanlığı Müfettişi’nin Gökçek yerine, mobilya alımını ortaya çıkaran personel ve ABB müfettişleri hakkında inceleme başlattığını öğrenmek oldu.

Şubat Bitmeden Tüpe Bir Zam Daha Geldi! Aygaz ve Bizimgaz Tüp Fiyat Listesi... Şubat Bitmeden Tüpe Bir Zam Daha Geldi! Aygaz ve Bizimgaz Tüp Fiyat Listesi...

 İncelemeler sonu kapatılan olayda, 28 Ekim 2017 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek'in görevden alınmadan yalnızca bir ay önce, 29 Eylül 2017 tarihinde o zamanın parası ile 58 bin 50 TL değerinde yedi kalem ev mobilyası alımı için onay verdiği öğrenildi.

Gökçek’in görevden ayrılmasından sonra gerçekleştirilen demirbaş incelemesinde, mobilyaların yeri tespit edilemedi ve ABB, mobilyaların yer tespiti için soruşturma başlattı. İncelemeler sonucunda ise mobilyaların, Melih Gökçek’in evi için alındığı tespit edildi.

"İŞLEME KONULMAMA" KARARI

Gökçek’in belediye parasıyla evine aldırdığı mobilyalar için Teftiş Kurulu görevlendirildi. Görevlendirilen ABB (Ankara Büyükşehir Belediyesi) personeli, mobilyaları bizzat Nevin Gökçek’in firmaya giderek seçtiğini tespit ederken ayrıca Nevin Gökçek’in, mobilya seçimi için yanında bir de iç mimar götürdüğünü belirledi. İncelemelerin ardından ise Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ancak İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen mülkiye müfettişi, mobilyaların alımına ilişkin Melih Gökçek ve Nevin Gökçek’in ifadesini almazken skandalı ortaya çıkaran ABB personelinin tespitlerine yönelik, “İşleme konulmama” kararı verdi.

DOSYA "YİNE YENİDEN" KAPATILDI

Bununla da bitmedi; ABB, “İşleme konulmama” kararına itiraz etti. Ankara Bölge İdare Mahkemesi kararın kaldırılmasına hükmederken, konuyla ilgili Bakanlık tarafından yine aynı müfettiş görevlendirildi.

Yerel mahkemenin kararının ardından yeniden incelemelerde bulunan müfettiş ise konuyu ortaya çıkaran personel hakkında ön inceleme yaptı ve Gökçek’in ifadesine bile başvurmadan konuyu ortaya çıkaran personel hakkında da “Soruşturma izni verilmemesi” kararı alarak dosyayı kapattı.