Ne yazık ki internet çağında kullanıcıları bekleyen tehlikelerin başında bazı virüslü uygulama ve programlar gelmektedir.

Bu uygulamayı indirene dava açılıyor! Tüm paranızı alıyorlar... Google peş peşe tespit etti! Özel verilerinin çalınmasından kişisel bilgilerin ele geçmesine kadar her türlü olumsuz iş başlarına gelmektedir. Ancak başlarına gelen en önemli sorun paralarının çalınması olmaktadır. Bu tehlikenin farkında olanlar kullandıkları programlara ve indirdikleri uygulamalara çok dikkat etmektedir. Özellikle virüsler bilgisayar kullanıcıları için çok büyük bir tehlike olarak görülüyor. 
Bu yüzden bazı uygulamaları indirmek ciddi bir sorun haline gelmiştir.

En iyi bir virüs programı bile bazen yeni oluşturulmuş bir trojanı tanıyamamaktadır. Daha sonrasında o zararlı yazılım için virüs programları gerekli önlemleri almaktadır ama ilk başta hazır olmuyorlar. Bu yüzden kullanıcılar çok dikkatli olmalıdır.

Çok Kişi Tarafından İndirilmiş Uygulamalar Arasında Tehlikeliler

Google tarafından da bu zararlı yazılımlar dikkatle incelenmektedir. Ama ne yazık ki inceleme yapılana kadar programın indirici sayısı milyonları aşabilmektedir. Google Play Store üzerinden de bu uygulamalara ulaşılmaktadır.
Önce sekiz olarak program sayısı açıklanmasının ardından bu sayı otuz beşe çıkarıldı. Bunlar sadece kesin olarak saptanmış olanlar. Elbette daha bunun yüzlerce katının daha olduğu düşünülmektedir.

Eğer bir yazılım size akıl üstü bir gelir vaat ediyorsa mutlaka indirmeyin. Özel kanalları ücretsiz izlemek için olan uygulamalar da size zararlı olabilirler. Alt köşesinde güvensizlik işareti olan sayfalardan uzak durmanız önerilmektedir.

8 Kasım Boğa Burcu Ay Tutulması Etkileri! Kova Akrep Aslan ve Boğa Burçlarını Çarpacak! 8 Kasım Boğa Burcu Ay Tutulması Etkileri! Kova Akrep Aslan ve Boğa Burçlarını Çarpacak!

Güvenliğiniz İçin Ne Yapmalısınız?

İlk önce iyi bir virüs programınız olması önerilmektedir. Bu virüs programını her zaman güncelleyerek en yeni zararlı yazılımlara  karşı kendinizi en yüksek korumaya almalısınız. İyi bir programınız varsa bile lisanssız yazılımları indirmek size zararlı olabilir. Lisanssız yazılımlardan ve size büyük paralar vaat eden linklere tıklamaktan uzak durun. Aynı şeyi size büyük hediyeler vaadinde de yapınız. Kimse kimseye bir linke tıklayıp değerli bir şey vermez.

Eğer virüs indirdiğinizden şüphelenirseniz hemen interneti kapatın. Sonrasında cep telefonunuza format atın. Aynı şey bilgisayarınız içinde geçerlidir. Kesinlikle format atmadan bankacılık işlemi kullanmayınız.