Yeni yılda rekor üstüne rekor kıran gram altın fiyatları için uzman isimler uyarıda bulundu. Bu bağlamda altın yatırımcıları çarşamba günü yapılacak FED toplantısına odaklanmış. Uzman isimler gram altın fiyatları için uyarıda bulundu. İşte detaylar…

Yeni yılda rekor üstüne rekor kıran gram altın fiyatları için uzman isimler uyarıda bulundu. Bu bağlamda altın yatırımcıları çarşamba günü yapılacak FED toplantısına odaklanmış. Uzman isimler gram altın fiyatları için uyarıda bulundu. İşte detaylar…


2023 yılında gram altın fiyatları oldukça hareketli bir seyir izliyor. Altın yatırımcısı yeni yıla hareketli bir giriş yapan gram altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu oldu. Uzman isimler gram altın fiyatları için önemli açıklamalarda bulundu. Öte taraftan gram altın fiyatları için altın yatırımcısı çarşamba günü gerçekleştirilecek FED toplantısına odaklanmış.

Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı! Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı!

632x314-canli-altin-fiyatlari-30-mart-2022-gram-altin-kac-tl-ceyrek-altin-ne-kadar-1648610349074


Gram Altın İçin Kritik İki Gün!


Geçtiğimiz günlerde ABD büyüme verileri açıklanmıştı. Dolayısı ile FED toplantısında alınacak karar piyasalar tarafından merak konusu oldu. Açıklanan veriler kapsamında FED toplantısında politika faizinde yumuşama yapılacağı ve 25 baz puan artırması beklenmektedir. Dolayısı ile alınacak kararlar kapsamında altın yatırımcısı gram altın fiyatlarında nasıl bir seyir izleneceği araştırılıyor. 


Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler yatırım araçlarını etkilemeye devam ediyor. Bu kapsamda yaşanan gelişmeler yakından takip ediliyor. 2019 yılında dünya genelinde etkili olan korona virüsten kaynaklı tedarik zincirinde kopmalar yaşandığından ekonomik problemler ortaya çıkmıştı. Dolayısı ile hem iç hem de dış piyasalarda yüksek enflasyon rakamları ile mücadele devam ediyor. Bu bağlamda gram altın fiyatlarında ve diğer yatırım araçlarında küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler dikkate alınmalı. 

AnyConv.com__24-ayar-gram-altin-kac-tl-369_2-41


Uzman İsim Uyardı! Yeni Zirve Geldi!


Altın yatırımcıları yeni yılda gram altın fiyatlarında nasıl bir değişim olacağını merak ediyor. Bu bağlamda yatırımcıların sorularına cevap olacak şekilde uzmanların açıklamalarda bulunması dikkat çekti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş önemli açıklamalarda bulundu.

Memiş, “altının onsu 1900-1950 bant aralığına sıkıştı. Bant aralığı yüksel. 1940’ a kadar yükseldi, 1932 dolar seviyesinde. Benim nazarımda yüksek, alım seviyelerimizi gram altın yatırımcıları biliyor. Ne zamanki altın onsu 1850-60 dolar seviyesindeki karşısındaki gram altın kaça tekabül ediyorsa, buradan gram altına giriş yapacağız.

Şubat ayı 15’ ine kadar bu süreci devam edeceğiz. Bu öngörüm hala geçerli. Mutlaka bir düzeltme yapması gerekiyor, an az 100 dolar, alım yapmak isteyenler kenarda bekleyebilir. Dolarla alım yapacak olanlar da kenarsa sakince beklemeli” ifadelerini kullandı.

 
Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş, sözlerine “agresif girişler yaşanabilir. Elinde dolar ve altın bulunduranlar gümüşü ihmal etmemeli. Oldukça ucuz bir fiyatlamadan geçmekte, bir haftalık süreçte hızlı atak yaparsa şaşırmayın. Gram gümüş 14.42. Bu fiyat için ucuz olduğunu ifade ettik. Altının bu kadar yükselmesine rağmen, altın gümüşsüz yükseldi.

Bu da sağlıksız bir yükseliş. Gümüşün bu kadar geride, düşük kalması, fiyatlamalar diyor ki, ‘beni al’. Seninle konuşuyorfiyat. Ben eğer bir şey satın alacaksam, geride kalmış olan, değeri düşük ne varsa onu satın alırım düşüncesiyle gümüş tarafını önemsiyorum. Hem ons hem gram bazında bedava. Belki yarın da görebiliriz agresif yükselişler dikkat edin” şeklinde devam etti. 


Uzman Memiş, yıllık olarak altında zarar edilmeyeceğini ifade ederek “1350, 1450, 1550 bekliyorum. 2023 yılında ons altında da destek gören gram altında tarihi rekor yolda. Altın borçlanmayın, alacaksanız da 2 – 3 haftalık süreci iyi değerlendirin” uyarısında bulunarak açıklama yaptı. 
Yapılan açıklamalar kapsamında gram altın fiyatlarının uzun vadede yükseleceğini ifade edebiliriz. Dolayısı ile altın yatırımcısı uzun vadede gram altın fiyatlarının nasıl seyir izleyeceği hakkında bilgi sahibi olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler de dikkate alınmalıdır.