Japonya'da yaşayan bir kadının Dünya'ya dönmek için paraya ihtiyacı olduğunu söyleyen şahsa 4,4 milyon yen yolladığı ortaya çıkınca akıllara Müge Anlı mağdurları geldi ki zira beterin beteri varmış.

Kendisini bir Rus kozmonot olarak tanıtan şahısın dünyaya dönmek için paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek yaşlı kadından para istediği olay Japonya'da polis tarafından açıklanan bilgilerde yer aldı.

Şiga Valiliği Polisi, Higaşiomi kentinde yaşayan 65 yaşındaki kadının birkaç ay boyunca dolandırıcıya yaklaşık 4,4 milyon yen (yaklaşık 556 bin lira) gönderdiğini söylerken sahte kozmonot kadına Instagram üzerinden mesaj atarak ulaştığı belirtildi.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Dolandırıcı ve kadının Line adlı bir mesajlaşma uygulaması aracılığıyla da iletişim kurduğu ve  Haziran ayında kadınla yazışmaya başlayan sahte kozmonotun kadına "aşık olduğunu ve onunla evlenmek için Dünya'ya dönmek istediğini" söylediği öğrenildi.

Bu arada dolandırıcının Instagram profilinde uzaydan çekilmiş birkaç fotoğraf olduğu da iddia edildi.

Dolandırıcı şahıs dönüş yolculuğunun bir roket ve "iniş ücretleri" de dahil olmak üzere çeşitli unsurları için cepten ödeme yapması gerektiğini söyleyerek dolandırdığı hikaye de gerekçesi şöyle oldu;

Dolandırıcı, kadına onu sevdiğini,  Japonya'da onunla yeni bir hayata başlamak istediğini ancak bunun yerküreye dönmek için roketi tuttuktan sonra mümkün olabileceğini anlattı.

Kadınsa bunun üzerine sahte kozmonotun banka hesabına düzenli para göndermeye başladı.