Gülşen gündemi sonrası Türkiye'yi sarsan iddiaları gölgede kalan Sedat Peker Ensar Vakfı'ndaki tecavüzleri hatırlattı, sonrası geldi..

Türkiye'de organize suç örgütü kurmak ve yönetmek suçlaması ile hüküm giyen Sedat Peker, ünlü şarkıcı Gülşen’in aylar önce imam hatiplilerle ilgili söylediği sözleri nedeniyle soruşturma başlatılması ile ilgili olarak yaşanan hassasiyeti "gündem değitirme gayreti" olarak yorumladı ve aynı hassasiyetin dini kurumlardaki tecavüzlere gösterilmediğini hatırlattı.

Ensar Vakfı Ordu Şubesi'nin programında Bilal Erdoğan: "16 Nisan, Türkiye'nin geleceğinin bağımsızlık anlayışı üzerinde

Yaşanan gündem ile ilgili Peker, Ensar Vakfı'nda yaşanan tecavüzler sonrası, "Bir kereden bir şey olmaz." diyen eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazaoğlu ile ”Küçüğün rızası varsa sorun olmaz.” diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın sözlerini hatırlatarak “O gün bu sözlere tepki gösterseydiniz Gülşen’e gösterdiğiniz tepkinin daha bir anlamı olurdu.” diyerek, kendi iddialarını gölgede bırakmak adına oluşturulan "suni bir gündem" yorumunda bulundu.

Şarkıcı Gülşen'in bir konserinde kullandığı “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” ifadeleri nedeniyle soruşturma başlatılması ve ardından gelen tutuklama kararı sosyal medyayı ayaklandırdı.

Erdoğan, 15 Temmuz'da Sokağa Çıkan Gençlere İşaret Etti: Gezi'nin Gençleri Değil - Dailymotion Video

Gülşen'in sözlerinin 30 Nisan'daki bir konserden olduğunun altını çizen Peker'in “Deli Çavuş” isimli sosyal medya hesabında yaptığı “Ulan namusu aldığı maaş kadar olanlar, görünen o ki benim açıklamalarımı baskılamak için toplumun hassas dengelerini etkileyecek geçmişte yaşanmış bazı olayları el altında bekletiyorsunuz. Centilmen savaşçı olarak size bir tavsiyem var; cephanenizi idareli kullanın. Çünkü bende bir oda dolusu evrak ve ses kaydı var. Şarkıcı Gülşen’in 30 Nisan’da söylemiş olduğu bir sözü, tam da benim açıklama yaptığım gün gündeme getirmek aslında iyi bir stratejiydi. Gülşen Hanım'ın söylediği sözü tasvip etmek mümkün değil. Bazı vakıflarda ve Kur’an Kurslarında, erkek çocuklarına tecavüz edildiğinde, o dönemki Aile Bakanı ‘Bir kereden bir şey olmaz’ tarzında açıklama yaptığında, o Bakanı ayıplasaydınız hatta lanetleseydiniz. Belki bugün gösterdiğiniz tepkide daha çok haklılık payınız olurdu." sözleri üzerine sosyal medyada bugüne kadar yaşanan skandalları hatırlattı.

Ensar Vakfı в Twitter: „Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez, Ensar Vakfı Şubeleri 2015 Büyük Türkiye Buluşması'nda seminer veriyor... https://t.co/rcOZ7tZek1“ / Twitter

Peker'in "Acaba bu sözleri söyleyen eski Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu, kendi erkek torununa tecavüz edilseydi, rahatlıkta bu tepkiyi verebilir miydi? Ya da 'Küçüğün rızası varsa sorun olmaz.' diyen şu an hali hazırda da Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ ‘a da tepki gösterseydiniz, bugün şarkıcı Gülşen’e gösterdiğiniz tepkinin daha bir anlamı olurdu. Ya da gazeteci Sn İsmail Saymaz’ın, Sn. Barış Terkoğlu’nun, Sn. Barış Pehlivan’ın Kuran Kurslarında ve bazı dini vakıfların mekanlarında ufak erkek çocuklarına yapılan tecavüzleri belgeleri ile anlattıklarında, kamuoyu önünde gerekli tepkiyi gösterseydiniz, sizin bugün şarkıcı Gülşen’e karşı gösterdiğiniz tepkinin toplumun her kesiminde bir karşılığı olurdu. İşin en iğrenç yanı, bu olayı dine saldırı olarak topluma gösteriyorsunuz. Ama olayın olduğu gün değil de, benim suç ifşası yaptığım gün yayınlıyorsunuz. İşte bu yüzden yenileceksiniz. Çünkü bu yaptığınız bile Gayretullah’a savaş açmaktır. Yapılan hırsızlıkları, alınan rüşvetleri örtmek için yine Yüce Dinimizi kullanıp, kendinizce strateji yapıyorsunuz. Ancak Yüce Allahımız her şeyi görüyor." sözleri üzerine son yıllarda dini kurumlarda, vakıflarda, cemaatlerde yaşanan skandallar sosyal medya kullanıcıları tarafından da gündeme taşındı.

T.C.CUMHURBAŞKANLIĞI : Emine Erdoğan: “Dünyada Çok Fazla Acı Var Ama Önemli Olan, Onları Duyacak Bir Kulağa Sahip Olmak”

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Kampanya · Çocuklarımıza taciz ve tecavüz edilen cemaat ve kuran kursları kapatılsın. · Change.org

TARİKAT YURDUNDA 4 ÇOCUĞA TECAVÜZ EDİLDİ