Vatandaşın nabzını en iyi şekilde tutan sokak röportajları çoğalırken, ülkede yaşanılanların da etkisiyle çok farklı söylemler de duyulmaya başlandı.

"Hadi Soralım" isimli Youtube kanalında yayınlanan bir sokak röportajı, "Günaydın" yorumları ile sosyal medyada viral haline geldi.

Yayınlanan sokak röportajında AKP’li bir kadının söyledikleri ve sonrasında “Atatürk laikliği getirerek çok iyi yapmış” sözleri Türkiye'nin yaşadığı son dönemin özeti gibi oldu.

Youtube kanalının mikrofon uzattığı vatandaş "Ben gerçekten öyle düşünüyorum, ateist gelsin. Ülkeyi güzel yönetsin, inancı olmasın hiç önemli değil ama adaleti tesis etsin oyum onadır" sözleri ile de ayrıca dikkat çekti.

Röportajı gerçekleştiren muhabirin "Daha önce farklı mı düşünüyordunuz?" sorusuna "Evet" diyen vatandaş sözlerini şu şekilde tamamladı;

Adsız-84

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

"Alnı secdeye değiyor, vicdan sahibidir, merhamet sahibidir diye düşünüyordum. Ama tamamıyla benim bu düşüncem altüst oldu. Kesinlikle, bu düşüncemin yanlış olduğunu anladım. Bence; gerçekten Atatürk laikliği getirerek çok iyi yapmış, dinle devlet işlerini ayırmakta. Demek ki bu kadar tehlikeliymiş.

Çok zekice alınmış, ileri görüşlü olduğunu ispat eden bir karar laikliği tesis etmesiymiş, bunu bir dindar olarak söylüyorum"