AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı söylem sonrasında Türk Patent ve Marka Kurumu’na “Türkiye Hava Yolları” ismiyle marka tescil başvurusu yapıldı.

Güne Yine Mülteciler Damga Vurdu! Kamptan Kaçtılar! Ortalık Karıştı... Güne Yine Mülteciler Damga Vurdu! Kamptan Kaçtılar! Ortalık Karıştı...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Türk Patent ve Marka Kurumu’na hemen “Türkiye Hava Yolları” ismiyle marka tescil başvurusu yapıldığı öğrenildi.

“Türkiye Hava Yolları” için yapılan marka tescili ardından, Türk Hava Yolları'nın 2017’de Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından yapılan açıklamanın ardından özelleştirme kapsamından çıkarılmış ardından şirketin kamuya ait yüzde 49.12’lik hissesi Varlık Fonu’na devredilmesi akıllara geldi.

Türk Hava Yolları Anonim Şirketi’nin marka adı, “Türk Hava Yolları” ismiyle farklı yıllarda marka tescili kapsamına alınırken başvurularda şirketin marka ve isim tescillerinin 2015 yılında “Türk Hava Yolları” olarak yapıldığı görüldü.