Osmaniye'de mülteciler bulundukları kamptan telleri keserek kaçtılar.

Bölge halkı jandarma ile birlikte kamptan kaçan mültecilerin peşine düşerken valilikten yapılan açıklamada mültecilerden 24’ünün yakalandığı, diğerlerini bulmak için ise çalışmaların devam ettiği açıklandı.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Osmaniye merkeze bağlı Cevdetiye Beldesi'nde bulunan Geçici Barınma Merkezi'nde akşam saatlerinde bir grup mülteci telleri keserek kaçtığı sosyal medyadan servis edilen görüntülerle gündemin konularından oldu.

Görüntülerde mültecilerin grup halinde sokakta koştuğu, arkalarından silahla ateş edildiği, bölge halkının mültecileri aradıkları görülürken jandarma’nın olaylara müdahale ettiği bölgede bazı mültecilerin de vatandaşlar tarafından yakalandığı öğrenildi.

İlgili valilikten yapılan yazılı açıklamada ise, şu ifadeler yer aldı;

"Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi'nde bulunan bir grup yabancı, saat 22.00 sıralarında firar girişiminde bulunmuş, geçici barınma merkezi özel güvenliği ve jandarma tarafından gerekli müdahalede bulunularak durum kontrol altına alınmıştır. Olayın ilk anında 35 yabancı tellerden atlayarak merkezden firar etmiş olup, İl Jandarma Komutanlığı tarafından civarda yapılan çalışmalar sonucu ilk etapta kamptan firar eden 24 şahıs yakalanmış, geri kalan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Geçici barınma merkezinde halihazırda herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir."