Ümit Özdağ AKP'ye katılan Mehmet Ali Çelebi'nin kendisine Zafer Partisi'ne geleceğini söylemesi ile günlerdir Çelebi hakkında atılan kahkahaların en büyüğünü attırdı...

En son Bağımsız İzmir Milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi, AKP'ye katılmasının ardından "Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti'de devam edeceğim. Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Şükranlarımı sunuyorum" ifadeleri sonrası açılan arşivi ile gündem olmuştu.

Çelebi'nin AKP'ye katılmasıyla kamuoyunda tepkiler çığ gibi büyürken FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP oylarıyla Meclis’e giren Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılma kararı hakkında konuştu.

Çelebi ile daha önce 3 kez görüştüklerini ve Çelebi'nin kendisine Zafer Partisi'ne geleceğini söylediğini anlatması ile sosyal medyada kahkaha attıran Özdağ’ın açıklamaları şöyle oldu;

FOX Çalar Saat konuğu Ümit Özdağ kimdir? Ümit Özdağ kaç yaşında, nereli? Ümit Özdağ biyografisi! - Haberler

“Hem Atatürk’ün askeri hem de Erdoğan’ın milletvekili olunmaz. Erdoğan’ın en büyük siyasal rakibi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Erdoğan 20 yıldan bu yana Atatürk’ün kurmuş olduğu cumhuriyetin temellerini adım adım yıkmıştır. Bu yıkış sürecinde FETÖ adlı casusluk ve terör örgütüyle iş birliği yapmıştır. Bu yıkım sürecinde PKK’yla İmralı’da anayasa yazmıştır ve 15 Temmuz sonrasında da FETÖ’yle sonlandırdığı ilişkinin yerine devleti diğer tarikat ve cemaatlerin eline teslim etmiştir. 4 bin senelik Türk tarihinde ilk defa devlet bir cemaatler ve tarikatlar federasyonu haline gelmiştir. Erdoğan hala Atatürk’ün kalan mirasıyla da mücadeleye devam etmektedir.

Konut Sahibi Olmanın Tam Sırası! Ev Sahipleri Fiyatları Düşürdükçe Düşürüyor! Konut Sahibi Olmanın Tam Sırası! Ev Sahipleri Fiyatları Düşürdükçe Düşürüyor!

Şimdi bir eski asker, emekli üsteğmen (Mehmet Ali Çelebi) ama bence artık o niteliğini de yitirmiştir. Her üniforma giyen asker kabul etmemek lazım. Asker olmak için Atatürk’ün askeri olmak lazım.

Kamuoyuna ilk kez açıklıyorum. Memleket Partisi’nden ayrıldıktan sonra kendisiyle 3 defa Anadolu Kulübü’nde sohbet ettik. Ben Zafer Partisi’ne davet etmiştim. O da kabul etmişti. Mayıs ayında geleceğini söylemişti. Ama Zafer Partisi arkadaşa ağır geldi. Burada Atatürk çizgisinde bir Türk milliyetçiliği mücadelesi veriliyor. Burada Türkiye’nin örtülü istilasına karşı Sakarya’da mücadele eden Türk ordusu gibi tek direniş hattı oluşturmuş bir parti var. Öbür tarafta da iktidar çemberi üzerinden tekrar TBMM’ye girme kolaylıkları var.” dedi.