Alman ekibi Borussia Dortmund'un 20 yaşındaki Norveçli yıldızı Erling Haaland, Avrupa'nı devlerini adeta peşinden sürüklüyor. Takımıyla sözleşmesi 2024 yılında sona erecek Erling Haaland için sabırsızlanan devler, sezon sonunda rekor bonservis bedelleriy

Alman ekibi Borussia Dortmund'un 20 yaşındaki Norveçli yıldızı Erling Haaland, Avrupa'nı devlerini adeta peşinden sürüklüyor. Takımıyla sözleşmesi 2024 yılında sona erecek Erling Haaland için sabırsızlanan devler, sezon sonunda rekor bonservis bedelleriyle Alman kulübünün kapısını çalmaya hazırlanıyor. Henüz 20 yaşında olmasına rağmen gol rekorları kıran Haaland'ı kadrosuna katmak isteyen kulüpler, verdikleri paranın karşılığını yıllar içinde alacaklarını düşünüyor.Haaland'ın peşinde olan kulüplerin arasında Real Madrid, Manchester City, Barcelona ve PSG gibi devlerin bulunduğu iddia ediliyor.

Haftalık 1.15 milyon, yıllık 60 milyon euro!


20 yaşındaki Norveçli yıldız Haaland'ın menajerinin ise yıldız futbolcuyla ilgili çılgın bir planı devreye sokmak istediği ifade edildi. Yıldız futbolcunun menajeri Mino Raiola, Haaland'ın transfer olacağı herhangi bir kulüpte yıllık 60 milyon euro kazanmasını garantiye almak istiyor. Raiola'nın bu planının gerçekleşmesi durumunda 20 yaşındaki Norveçli oyuncu Haaland, haftalık 1.15 milyon euroyu cebine koyacak. Bu ücretle birlikte Haaland'ın futbolun en fazla kazanan oyuncusu konumuna yükseleceği ifade edildi.


Her gittiği takımda gol rekorları kırıyor!


Yıldız oyuncuyu kadrosunda tutan Borussia Dortmund'un, 180 milyon eurodan az gelen transfer tekliflerini değerlendirmeyeceği iler sürüldü. Geçen yıl Ocak ayında Avusturya ekibi Salzburg'dan 45 milyon euroya transfer edilen Erling Haaland, takımıyla çıktığı 52 maçta 49 gol ve 13 asistle oynadı.Eski takımı Salzburg'da 29 karşılaşmada 27 gol ve 7 asistle oynayan Norveçli yıldız, Molde FK formasıyla çıktığı 50 mücadelede de 20 gol ve 6 asistlik performans sergiledi. Genç yaşına rağmen gittiği her takımda adeta bir gol makinesine dönüşen Haaland'ın performansı futbolseverleri büyülüyor. Haaland'ın gelecek 10 yıla damgasını vurabileceği ifade ediliyor.