Ramazan ayı boyunca yayınlanacak olan Mavera isimli dizide şarkıcı Zara'da yer alıyor.  Hace Ahmet Yesevi’nin verdiği büyük mücadeleyi anlatan Mavera dizisi bu akşam başlıyor.

Ramazan ayı boyunca yayınlanacak olan Mavera isimli dizide şarkıcı Zara'da yer alıyor.  Hace Ahmet Yesevi’nin verdiği büyük mücadeleyi anlatan Mavera dizisi bu akşam başlıyor.Dizide "Kara Leyla" karakteri ile karşımıza ünlü sanatçı Zara çıkıyor. Fragmanları yayınlanan Mavera dizisinde Leyla karakteri ise dikkatleri çekiyor.

Zara,  Mavera dizisi için “Çok güzel oldu, çok şahane bir ekip. Tiyatrocuların çoğunlukta olduğu, olağanüstü başarılı insanlarla beraberdik. Senaryo çok güzeldi, yönetmenimiz şahaneydi” ifadelerini kullandı. Toplamda 26 bölüm olan dizi Ramazan ayında ekranlarda olacak.Mavera oyuncuları kimler?

Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda Görkem Sevindik, Demircan Kaçel, Adrian Can, Handan Yıldırım, Alkan Kızılırmak, Hadal Köyel, Arben Akış, Musa Can Pekcan, Sedat Mert, Volkan Uygun, Mehmet Ali Aysin, Erdem Ergüney, Nur Berfin Çiroğlu, Duygu Şen, Mehmet Korhan Fırat, Recep Usta, Sinan Tuzcu, Ferit Kaya, Zara, Hasan Küçükçetin, Tansel Öngel, Korel Cezayirli  gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Mavera dizisi ne zaman başlayacak?

ES Film tarafından yapımcılığı üstlenilen ve Türk mutasavvıf Hoca Ahmed Yesevi’yi konu edinen Mavera dizisi ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarında 12 Nisan Pazartesi günü saat 23:45’te başlayacak. Ramazan ayı boyunca  hafta içi her gün 23:45'te yayınlanmaya devam edecek.