Sosyal medyada Hakan Ural ve Hasan Can Kaya tartışması sürüyor! Hakan Ural acil doktorlarının grevde olmamasına rağmen ekranlarda sağlıkçıya şiddet güzelledi işlem yapılmadı Hasan Can Kaya karşılıklı zararsız küfür şakası yaptı RTÜK programı kaldırdı!

Exxen'de Konuşanlar programını yapan Hasan Can Kaya'nın bir sahnesini Twitter'dan yayınlayan ve tepki gösteren Nihat Genç sonrası RTÜK Hasan Can Kaya'ya inceletme başlattı.

Exxen'de ekrana gelen Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programında yayınlanan karşılıklı eğlenildiği zararlı bir durumun olmadığı bir kesiti paylaşıp linç ettirilmesi sonrası RTÜK Hasan Can Kaya için inceletme başlattığını açıkladı.

Bu durum tartışmaya yol açırken diğer taraftan Kanal D'de yayınlanan her ifadesi skandal olan halkı kine sevk eden Hakan Ural'a tek uyarı dahi yapılmadı.

Hakan Ural dün ki yayınında sağlıkçılara yapılan şiddeti güzelledi. Acil servisin grevde olmadığı halde acil bir hastaya bakılmadığı yalanıyla sağlıkçı şiddetini güzellyerek gözünü oyardım ifadelerini kullandı.

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor

Hakan Ural bugün ki yayınınada özür dilemek yerine söylediklerinin arkasında durarak rahatça devam etti.

Sosyal medyada "Şiddete eğlimli bir toplumda şiddet güzellemenin bunu da yalanya yaymayla yapmanın cezası yok ama karşılıklı zararsız bir şekilde argo şakalaşma tehlikeli öyle mi?" yorumları yapıldı.

Armağan Çağlayan ve Kaan Sekban'da bu duruma tepki gösterdi ve "Zorla izletmiyorlar. Paralı bir kanalda yapılan bir yayında zararlı bir durum yoksa kimin neye güleceğine karar vermek kimsenin haddine değil" diye yazdı.   

8 yaşındaki çocukların bile kediyi köpeği kuşu işkenceyle öldürdüğü görüntüler olaylar ülkemizde yaygınken RTÜK ve halk zararlı içerik olarak şiddet güzellemelerini değil de içki sahnelerini, eşek oğlu eşşek laflarını, argo şakalaşmayı gösterdi.