Hasan Can Kaya, konuşanların isimli programda konuğunun ailesine küfretmesi ile gündemde. RTÜK Hasan Can Kaya için harekete geçti. Peki Hasan Can Kaya'nın programında ne oldu?

YouTube'da çektiği videolar ile ünlenen ardından da YouTube programı yapmaya başlayan Hasan Can Kaya, Acun Ilıcalı'nın Exxen Platformu açıldıktan sonra programını buraya taşınmıştı. Hasan Can Kaya'nın konuşanlar programında seyircisinin ailesine küfretmesi ile birlikte RTÜK devreye girdi. RTÜK başkanı Şahin açıklamasında daha önce de programı defalarca uyardıklarını ancak gerekli tedbirlerin alınmadığını dile getirdi. Peki Hasan Can Kaya'nın programında ne oldu? Hasan Can Kaya için inceleme mi başlatıldı?

Yönetmenden 22 Yıl Sonra İtiraf: “Amelie Aslında Bir KGB Ajanıydı” Yönetmenden 22 Yıl Sonra İtiraf: “Amelie Aslında Bir KGB Ajanıydı”

Acun Ilıcalı'nın geçtiğimiz yıl kurulduğu Exxen platformun da program yapmaya başlayan Hasan Can Kaya gündemden düşmüyor. Hasan Can Kaya'nın konuşanlar isimli programda seyircilerden bir genç kızın ailesine küfretmesi sosyal medyanın da gündemine oturdu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Hasan Can Kaya'nın bu davranışı sonrasında harekete geçerek soruşturma başlattı. RTÜK başkanı Ebubekir Şahin de konu hakkında bir açıklama yayınladı. Şahin programla ilgili inceleme başlatıldığını daha önce defalarca yapılan uyarılara rağmen herhangi bir önlem alınmadığını gördüklerini söyledi.

hasan-can-kayanin-programinda-ne-oldu-rtuk-hasan-can-kaya-konusanlar-icin-harekete-gecti-2

UYARILARA RAĞMEN ÖNLEM ALINMADI

RTÜK başkanı Ebubekir Şahin Hasan Can Kaya'nın programı konuşanlar ile ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Şahin açıklamasında, ''Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği "Konuşanlar" isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.'' dedi.

Komedyen Hasan Can Kaya ve gazeteci Nihat Genç arasında da sosyal medya üzerinden bir tartışma başladı. Alınan bilgiye göre Hasan Can Kaya Twitter üzerinden kendisini eleştiren gazeteci Genç’i arayarak tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?

Hasan Can Kaya'nın Exxen’de yayınlanan programı konuşanlarda mikrofonu alan genç kızla küfürlü konuşması ve ailesine Varan küfürler etmesi sosyal medyanın tekkesini çekmişti. Konunun ardından Hasan Can Kaya sosyal medyanın da gündemine otururken bu konuda Acun Ilıcalı ve Kaya'dan bir açıklama gelmemesine de izleyiciler tepki göstermişti.