Halkbank avantajlı konut kredisi kampanyası detaylarını duyurdu.

İkinci el konut satın almak isteyenler kişilere Halkbank tarafından kredi desteği veriliyor. Halkbank 750 Bin TL ikinci el konut kredisi için müşterilerine maliyet tablosunu yayınladı.

Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen kişilere bankalar farklı seçeneklere sahip konut kredisi sunabiliyorlar. Ancak son zamanlarda ikinci el konutlar için avantajlı imkanları bulmak zor oluyor. Buna karşılık olarak kamu bankaları ikinci el konut satın almayı düşünen ve krediye ihtiyaç duyan kişilere uygun maliyet ile konut kredisi imkanı sağlayabiliyor. Halkbank müşterilerine özel olarak sunduğu konut kredisine ilişkin merak edilen detayları açıkladı. Halkbank tarafından ev sahibi olmak isteyen müşterilerine özel olarak sunulan kredinin detayları neler?  Halkbank konut kredisinin faiz oranı ve vade süresi ne kadar? konut kredisi kullanmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulan bu sorunun cevabı siz değerli okurlarımız için haberimizin devamında yer alıyor.

HALKBANK’TAN İKİNCİ EL KONUTLARA KREDİ!


 Ev sahibi olmayı düşünenler tercihlerini sıfır konutlardan yana kullanmadıkları takdirde ikinci el konut alırken Bazı sıkıntılar ile karşı karşıya gelebiliyorlar. Bankalar ikinci el konutların satın alımını kolay koşullarda desteklemiyorlar. Ancak kamu bankaları ikinci el konut almak isteyen vatandaşlara bazı avantajlı kredi paketleri sunmakta. Ev sahibi olmak isteyen kişiler için hem sıfır konutlar için hem de ikinci el konutlar için uygun kredi imkanlarını kamu bankalarında bulabiliyorlar. Halkbank da bir kamu bankası olarak ikinci el konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşları maddi olarak destekliyor. 

AYLIK FAİZ AÇIKLANDI!

Halkbank’ın ikinci el konutlar için konut kredilerinde uyguladığı aylık faiz oranı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre müşteriler aylık %1,29 faizle ikinci el konut kredisi kullanabilecekler. Bu krediler en fazla 120 aya kadar vade imkanı sağlayacak. 10 yıla yayılan taksitler ile konut kredisi taksitleri yüksek enflasyon etkisi ile reel değeri açısından yıldan yıla giderek azalmış olacak. Ayrıca müşteriler BDDK sınırlamaları gereği satın almak istedikleri ikinci el konutların ekspertiz değerinin en fazla %70’ine kadar konut kredisi kullanabilecekler.

LİMİT SORUNU YAŞANABİLİR!

Bankalar ikinci el konut kredisi verirken son aylarda bazı kısıtlamalar getirebiliyorlar. Bu konutlar için konut kredisi kullanırken 300 Bin TL’den fazla konut kredisi verilmesi pek desteklenmiyor. Bu konuda müşteriye özel bazı uygulamalar ve hesaplamalar yapılıyor. Bir müşterinin kaç bin TL konut kredisi çekebileceğini öğrenebilmesi için banka ile iletişime geçmesi gerekiyor.

750 BİN TL KREDİNİN MALİYETİ!

TEB Hayalinizdeki Araca Kavuşmanızı Sağlıyor! TEB'den rekor kıran taşıt kredisi TEB Hayalinizdeki Araca Kavuşmanızı Sağlıyor! TEB'den rekor kıran taşıt kredisi

Halkbank ikinci el konut kredisi kampanyası kapsamında 120 ay vade fırsatı ile 750 Bin Türk lirası kredi çekilmesi halinde maliyet hesaplamasına dair tabloyu yayınladı. Bu kredide aylık % 1,29 oranında aylık faiz uygulanıyor. 750 Bin Türk lirası kredinin aylık taksiti 12.321 Türk lirası olurken bu kredinin toplam maliyeti 1 Milyon 478 Bin 582 Türk lirası olarak hesaplanıyor.