Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Derdinize Derman Olmaya Geliyor

Acil nakit ihtiyacı olan müşterilere yardım etmek için üç kamu bankası devreye girdi. Maddi sıkıntı yaşayanlar, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'tan düşük faizli, geri ödemesiz nakit alabilirler. İhtiyaç kredisi arayanlar bu fırsatı kaçırmamalı. Kamu bankaları, özellikle depremin ardından halka yardım etmek ve yaraları sarmak için harekete geçti. Türkiye genelinde 81 ilde kamu bankaları ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halkbank'tan başvuranlara düşük faizli, altı ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi verilecek.

Kamu Bankaları Harekete Geçti

Ülkede işleri zorlaştıran deprem felaketi nedeniyle Türk vatandaşlarının acil nakit ihtiyacı giderek artıyor. Devlet bankaları bu zorlu sürecin sorumluluğunu üstlenmeye başladı. Devlet bankaları, deprem bölgesine milyarlarca lira katkı yaptıktan sonra şimdi de bireylerin acil parasal ihtiyaçları için düşük faizli ve faizsiz kredi veriyor. Halkbank Vakıfbank ve Ziraat Bankası, depremde hayatını kaybeden bölge sakinlerinin tüm borçlarını sileceklerini açıkladı. Ardından afet bölgesi sakinlerine talep etmeleri halinde faizsiz nakit avans ve düşük faizli ihtiyaç kredisi verileceği açıklandı. Başvurular için gereklilikler de devlet bankaları tarafından kolaylaştırılmıştır.

Altı Ay Geri Ödemesiz Düşük Faizli Kredi Fırsatı

Türkiye'nin 81 bölgesinde hızlı nakit ihtiyacı olan herkes devlet bankası şubelerinden, mobil bankacılık hizmetlerinden ve internet bankacılığından düşük faizli kredi başvurusunda bulunabilecek. Bankalar, altı ay boyunca geri ödeme talep etmeden gerekli mali yardımı sağlayacak. Ayrıca ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için uygun faiz oranları belirlenecek. Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi kampanyasının 1,29 ile 1,59 arasında değişen faiz oranlarına sahip olacağı öğrenildi.

A101'de Apple, Samsung, Oppo ve Poco Satılıyor! Bu Fiyata iPhone 14 Plus Bulmak Zor! A101'de Apple, Samsung, Oppo ve Poco Satılıyor! Bu Fiyata iPhone 14 Plus Bulmak Zor!

Başvuru Şartları Neler?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından 6 ay geri ödemeli düşük faizli kredi başvurusunun şartları açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, en az 18 yaşını doldurmuş ve bankalara borcu olmayan kişiler ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. Son yapılan açıklamaya göre herkese kredi verilecek ve kredi notu dikkate alınmayacak. Düşük faizli kredi çekmek isteyen kişiler, en yakın banka şubesi, mobil bankacılık veya internet bankacılığı aracılığıyla başvuruda bulunarak aynı gün kredi kullanma fırsatı yakalayacak.

Vakıfbank 20.000 TL Kredi Sunuyor

Vakıfbank'ın bir diğer kredi kampanyası, birçok kişinin ihtiyaçlarını fark ederek dikkatini çekti. Her şeyden önce, başvuranın kredi puanı 1100 veya üzerinde olmalıdır. Ayrıca, en az 19 yaşında, sigortalı veya emekli olmalısınız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmayanların başvuruları maalesef kabul edilmemektedir. Tüm bu şartları sağlayan herkes 20.000 TL'lik maksimum 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Bankalar ayrıca ilk ödemeyi geciktirmek için birkaç seçenek de sunar.