Nakite ihtiyaç duyulduğunda şüphesiz akla ilk gelen seçenek banka kredileridir Halkbank geçtiğimiz günlerde nakite ihtiyaç duyan vatandaşların dikkatini çeken bir kredi paketi yayımladı.

Halkbank tarafından nakite ihtiyaç duyan kişilere destek kredisi imkanı sağlanıyor. Başvuru yapan kişiler hemen 10 Bin TL ödeme alabiliyorlar. Halkbank kredi kullanmak isteyen kişiler için kredi koşullarını açıkladı. Peki, Halkbank kredi destek paketinin vade oranı, Halkbank’ın sunduğu destek kredi paketinin faiz oranı yüzde kaç? İşte merak edilen bu soruların cevabı siz değerli okurlarımız için haberimizde yer alıyor. İşte detaylar

Türkiye'de vatandaşlar son dönemlerde ekonomik olarak bazı sıkıntılar içerisinde kalabiliyorlar. Bu sıkıntılar finansal ihtiyaçları en üst seviyeye çıkardı. Yaşanan nakit sorununu çözebilmek için ise destek kredilerine doğru bir yönelme başlandı. Ancak her vatandaşın yararlanabileceği bir destek kredisini bulabilmek hiç de kolay olmuyor. Bu konuda kamu bankası olan Halkbank vatandaşlara çok önemli bir destek kredisi imkanı sağlıyor. 

HALKBANK ANINDA DESTEK KREDİSİ

Halkbank'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı kampanya ile vatandaşların nakit ihtiyacı hızlı bir şekilde giderilebiliyor. Halkbank hızlı kredi kampanyası ile kişilere nakit desteği sağlıyor. Bankaya müracaat eden kişiler bankadan 10 Bin TL kredi alabiliyorlar. İhtiyaç kredisi kategorisinde yer alan destek kredisi ile çok acil olan ihtiyaçlar hızlı ve kolay bir şekilde karşılanabiliyor. 

Halkbank tarafından uygulamaya sokulan destek kredisi ile kredi kullanmak isteyen kişiler hızlı ihtiyaç kredisini kullanabiliyorlar. Halkbank bu kredi için banka müşterilere aylık % 1,89 oranlı bir faiz uyguluyor. Halkbank tarafından uygulanan faiz şu anda ihtiyaç kredisi faizlerinin ortalama faizinin altında kalıyor.  Pek çok özel banka yaklaşık bu faiz oranı ile herhangi bir şekilde kredi vermiyor. Bazı özel bankalarda ihtiyaç kredisi faizleri %3'ün de üzerine çıktı. 

Destek kredisi için bilinmesi gereken bir önemli diğer bir detay ise kredi vadesi oluyor. Halkbank tarafından oluşturulan bu kredi, ihtiyaç kredisi kategorisinde yer aldığı için vatandaşlar 36 aya kadar vade imkanı ile bu krediden yararlanabiliyorlar. Banka bu kredi ürününde vade süresinin en fazla 36 aya kadar uygulanabiliyor. Kredi çeken kişiler çekmiş oldukları bu kredinin taksit ödemelerini 3 yıllık bir vade süresine yayarak ödeyebiliyorlar.

Halkbank tarafından oluşturulan destek kredisi kampanyasının bir limiti bulunuyor. Halkbank müşterilerine yüksek tutarlı kredi kullandırmayı tercih etmiyor. Daha yüksek tutarlı krediye ihtiyacı olan kişiler bankanın ihtiyaç kredisi kampanyalarından yararlanabiliyorlar.  Halkbank müşterilerine destek kredisi kapsamında kredi kullanmak isteyen kişiler sadece 10 Bin TL'ye kadar kredi verilebiliyor. Kredinin amacı kredi kullanmak isteyen vatandaşların çok acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak olduğu için yüksek tutarlı krediler kullandırılmıyor.

10 BİN TL KREDİNİN AYLIK TAKSİTİ NE KADAR?

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Halkbank, 10 Bin TL destek kredisinin maliyet hesaplama tablosunu da kredi kullanmak isteyen kişiler için yayınlandı. Yayımlanan tabloya göre 36 ay vadeli 10 Bin TL kredi için kredi kullanan kişiler aylık 415 TL taksit ödüyorlar. Kullanılan 10 Bin Türk lirası kredinin 3 yıllık maliyeti ise 14.959 Türk lirası oluyor.