Dünya politikacılara artan öfkeyi ve sosn dönemde verilen cezaları konuşmaya ve analiz etmeye başladı. Son haber Meksika'dan geldi.

Meksikalı Daniel Picazo adındaki politikacı, Meksika'nın Puebla kentinde çocuk ticareti yaptığı iddiasıyla yakılarak öldürüldü.

Daniel Picazo, Meksika’nın Puebla kentindeki Huauchinango kasabasına gittiği sırada WhatsApp grup sohbetlerinde bir çocuğun kaçırılmasına karıştığına dair söylentilerin yayılması üzerine aynı anda 30 kişi tarafından saldırıya uğradı.

Sonrasında ise saldırganların etkisiz hale getirerek geniş bir alana götürdükleri Picazo, 200 kişilik kalabalık bir grup tarafından tarafından dövülerek linç edildi. Ancak olay yerine gelen çok sayıda polis ekipleri de saldırganları durduramadı.

Sosyal Medya Yasağına Nedim Şener Ve Melih Gökçek İtirafı Damga Vurdu! Sosyal Medya Yasağına Nedim Şener Ve Melih Gökçek İtirafı Damga Vurdu!

Daniel Picazo: Mexican politician lynched after WhatsApp rumours - BBC News

Öfkeli kalabalık Picazo’nun üzerine benzin dökerek yaktı. Olayın ardından Picazo’nun cesedinin yetkililer tarafından alınması üzerine ailesi ve arkadaşları tarafından ise cenaze töreni düzenlendi.

Bu arada Kongre üyesi olan Johanna Torress, Picazo’nun ülkesine bağlı ve hayatında büyük hayalleri olan yetenekli biri olduğunu söyleyerek, “Rahatlaması ve ailesinin iyiliği için Tanrı’ya dua ediyorum” ifadelerini kullanınca tepki topladı.

Belediye meclisi tarafından yapılan açıklamada ise yapılan saldırının onaylanmadığı ve suç teşkil eden davranışların Meksika prosedürlerine göre yargılanması gerektiği belirtilirken yetkililer, saldırının sorumlularının bulunması için gerekli çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

Meksika'da ve dünya basınında ise eylem politikacılara karşı son dönemde artan tepki ve nefret duyguları eşliğinde analiz edildi.