Haluk Levent’in 14 Mayıs’taki seçimde milletvekili adayı olacağı ile ilgili iddialar yayıldı. Levent, bunun üzerine twitter hesabından bu iddialara cevap verdi.

Haluk Levent, 2017 yılında kurulmuş olan AHBAP adlı sivil toplum kuruşunun kurucusu. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremde yaptıkları çalışmalar ile herkes tarafından tanınır hale geldi. Depremin hemen ardından bölgeye giden Levent, bölgedeki koordinasyonu sağlamak için elinde olan tüm imkanları kullandı. Levent, sosyal medyada kendisine karşıt olan bazı kişiler tarafından insanları AFAD mı AHBAP mı sorusuna yönelterek bir ayrım oluşturmaya çalışmalarına tepki göstermişti. Levent, bu konu ile ilgili AHBAP’ın AFAD’tan bir farkı yoktur diye bu olayı çözmüştü.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Levent, tek gündeminin deprem olduğunu açıkladı

Geçtiğimiz günlerde yapılan en güvenilir ünlüler araştırmasında da açık ara fark ile birinci sırada olan Haluk Levent, kendisi hakkında çıkan bir partiden milletvekili adayı olacağı sorusuna cevap verdi. Levent, twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bugün de başka bir parti gönüllüleri siyasete gireceğimi yazılarında paylaşmış. Tabii ki böyle bir şey yok. Yıllarca söyledim. Olmadı, olmayacak. Zaten benim bir siyasi partiye girmem, patavatsızlığımdan dolayı o partinin oyunu dibe çeker. Şu anda gündemimde olan tek şey deprem” sözlerini kullanarak hakkında çıkan iddialara net bir şekilde cevap verdi.

Milletvekili adaylığı kesinlikle doğru değil

Bu iddiadan önce bir kez daha Haluk Levent ile ilgili milletvekili adaylığı iddiası çıkmıştı. Fakat, Levent bu iddianın da kesinlikle bir doğruluğunun bulunmadığını kendi twitter hesabından yayımlayarak kamuoyu ile paylaştı. Siyasi partiler, Haluk Levent gibi halk tarafından güvenirliliği ve popülaritesi yüksek olan bir ünlüyü kadrolarına katmak için çok uğraş veriyor. Fakat, Levent gündem olduğu bunca yıldan beri kendisinin siyasi görüşünü herhangi bir şekilde işine karıştırmadı. Haluk Levent, daha önce yaptığı açıklamalarda kendisinin siyasete kesinlikle girmeyeceğini söylemişti. Kendisinin amacı yardıma ihtiyacı olan herhangi bir vatandaşın derdine derman olduğunu söylemişti.

Siyasi Partilerden gelen bu teklifleri de kendisinin tek odak noktasının deprem olduğunu dile getiren Levent, depremin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen hala bölge ile iletişimini sürdürerek insanların yaralarını sarmaya çalışıyor. Levent, şu anda siyasi partilerin gündeminde olan Genel Seçim ile herhangi bir ilgisi bulunmuyor.