Ahbap derneğinin kurucusu şarkıcı Haluk Levent depremde tüm ailesini kaybeden bir depremzedeyi yardımcısı olarak işe aldığını duyurdu.

Yaptığı açıklama ile AHBAP bünyesinde 2 depremzede kardeşimizin istihdamını sağlayacaklarını açıklayan Şarkıcı Haluk Levent, Tüm kurumlara çağrı yaparak yapılacak en güzel yardımın depremzede vatandaşlarımıza istihdam sağlamak olduğunu öne sürdü.

Elitaş Emekli Maaşına Açıklık Getirdi: 7 Bin 500 TL Üzerindekilere Zam Yok Elitaş Emekli Maaşına Açıklık Getirdi: 7 Bin 500 TL Üzerindekilere Zam Yok

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 11 ilde ağır yıkımlara neden oldu ve birçok vatandaşımızın can ve mal kaybı ile sonuçlanmıştı. AHBAP Derneği ile afet bölgesine yardım götüren şarkıcı Haluk Levent, depremde tüm ailesini kaybeden depremzedelerden birisi olan Cemil Yurtseven’i yardımcısı olarak işe aldığını açıkladı.

Depremzede Cemil Yurtseven ile birlikte olan fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Haluk Levent “Ailesinin tümünü depremde kaybeden Cemil Yurtseven kardeşim ile buluştuk, o artık benim kardeşim ve yardımcım olarak işe başladı, AHBAP bünyesinde 2 depremzede kardeşimizi istihdam edeceğiz, tüm kurumlara buradan çağrı yapıyorum, yapılacak en doğru yardım, depremzede vatandaşlarımıza istihdam yaratmak ve onları işe almaktır, haydi” açıklamasında bulundu.

Burs Verileceğini de Açıklamıştı

Ahbap derneğinin kurucusu ve ses sanatçısı olan Haluk Levent daha önce yaptığı açıklama ile Kahramanmaraş merkezli deprem nedeni ile ebeveynlerini kaybeden üniversite öğrencilerine burs verileceğini sosyal medya hesabından açıklamıştı.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile deprem nedeni ile ebeveyn kaybı yaşayan üniversite öğrencisi tüm gençlerimize 1 yıl süreli olarak aylık 5.000,00TL burs verileceğini bu konu ile ilgili burs başvurusunun en yakın sürede ahbap.org sitesinden yayınlanacağını açıklamıştı.

Ahbap’ın denetlenmesi ile ilgili de geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Haluk Levent son 10 günde birçok alımın yapıldığını ve denetimi yapan TÜRMOB isimli firmanın 24 günlük ek süre istediğini açıklamıştı. Sağlıklı sonuçlar için 24 gün daha beklenmesi gerektiğini söyleyen Levent, herkese kendisini açıklamaya çalışmaktan yorulduğunu bundan sonra gerekli açıklamaları AHBAP’ın resmi hesabının yapacağını kendisinin ise sahada olacağını açıklamıştı, bilindiği üzere özellikle MHP kanadı ve bazı sanatçı isimler tarafından gerek Haluk Levent’e gerekse AHPAP platformuna yönelik çeşitli eleştiriler yönlendirilmişti.