19 yıl önce henüz daha 12 yaşında küçük bir kız çocuğuyken vahşet dolu bir cinayet sonucu öldürülen Hande Çinkitaş cinayetinde son aşamaya gelindi. 1 yıl içerisinde dosyasının kapanacak olduğu bilinen Hande Çinkitaş cinayetinde son aşamada ABD'den uzman

19 yıl önce henüz daha 12 yaşında küçük bir kız çocuğuyken vahşet dolu bir cinayet sonucu öldürülen Hande Çinkitaş cinayetinde son aşamaya gelindi. 1 yıl içerisinde dosyasının kapanacak olduğu bilinen Hande Çinkitaş cinayetinde son aşamada ABD'den uzman DNA inceleme ekiplerinin getirildiği ve bu ekiplerin deliller üzerinde DNA taradıkları açıklandı. Yerel medyada yayınlanan haberlere göre DNA tarama işlemlerinde sonuç elde edildi ve ABD'den getirilen uzmanlar başarıya ulaştı.

Bu dakikalarda Hande Çinkitaş'ın üvey annesi Şehriban Çinkitaş, öz babası Nezih Çinkitaş ve apartmanda o dönemde komşu oldukları Hacı Osman K.'nin emniyet güçlerince gözaltına alındıkları ve sorgulanmaya başladıkları açıkladı.

Cinayetin ayrıntıları ve diğer detaylar ve kesin suçlunun kim olup olmadığının kısa süre içerisinde yanıt bulması bekleniyor.