Bugünkü köşe yazısında ABD Başkanı Joe Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı ikili görüşmeyi "U dönüşü" olarak aktaran Hande Fırat yine güne damga vurdu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Hande Fırat Erdoğan ile Biden görüşmesiyle ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden'in gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından F-16 satışının kesinleştiği iddia edilirken ABD Temsilciler Meclisi'nden Türkiye'ye F-16 satışını kısıtlayan yasa tasarısının geçmesini açıkladı.

Hande Fırat, üst düzey kaynaklarına dayandırdığı haberi iel de dikkat çekerken ABD Başkanı Joe Biden'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ikili görüşmede "U dönüşü" yaptığını yazınca "ikinci kandırıldık" açıklaması olarak manşetlerde yer aldı.

Kılıçdaroğlu'nun dili sürçtü

Erdoğan ile eskiden beri süren dostluğuna atıfta bulunan ve hatta Cumhurbaşkanı’nın ameliyatının ardından evinde yaptığı ziyareti hatırlatan Fırat, ABD Temsilciler Meclisi’nin Türkiye'ye F-16 satışı konusunda Yunanistan kısıtlaması koyma kararı konusunda "Gelelim meşhur F-16’lara ve bunlara yönelik kongre şartlarına...” diyerek önce ABD’nin bir şart koşmadığını sadece tavsiyede bulunduğunu aktarmış sonra da “Temel istekleri Türkiye-Yunanistan arasındaki gerilimin düşürülmesi. ABD yönetimi de bunun bir şartla olmayacağını biliyor. Zaten Türkiye’de şartlı bir satışa yani 'uçaklar şurada kullanılsın' gibi bir dayatmaya 'Evet' demez." demişti.

Hande Fırat'ın telefonu! | Hande Fırat kimdir? | Ne iş yapıyor? < Hande Fırat Instagram

Hande Fırat'ın Joe Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı ikili görüşmedeki sözlerini tutmadığını ima ettiği uzun yazısı ise hem yazılı basının hem de sosyal medyanın "yene kandırıldık açıklaması" yorumları ile gündem oldu.