Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş "Enflasyon boğacak" diyerek son uyarısını yaptı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, hükümetin faiz politikasını çarpıcı bir tespitle eleştirmeye devam ederken son yapılan açıklamaları ve son yaşananları değerlendirdi.

Demirtaş, "Hükümet eninde sonunda ya faiz arttırmak zorunda kalacak (bunca inatları boşa gidecek), çok geç gelen karar buruk olacak. Ya da inadına devam edecek TL zayıf kalınca enflasyon boğacak... Üzülüyorum. Vallahi Billahi üzülüyorum" derken konuya yankı getiren bir açıklama ekledi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından şu paylaşımları yapınca ülkenin gündemini yine ele geçirdi;

“Hükümet eninde sonunda ya faiz arttırmak zorunda kalacak (bunca inatları boşa gidecek), çok geç gelen karar buruk olacak. Ya da inadına devam edecek TL zayıf kalınca enflasyon boğacak… Üzülüyorum. Vallahi Billahi üzülüyorum.”

“Vallahi kardeşim haklı Fazla bilimsellik can sıkıyor. Ama ben doğruyu söylemeden duramam. Bütçe açığı size gümbür gümbür enflasyon olarak dönecek.”

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

“KYK borçlarının fahiş faizlerinin silinmesi için Hükümete baskı yapan Muhalefet partilerini tebrik ederim. Tabii Hükümet de bunları cebinden ödemeyecek, para basılarak bütçe açığı kapanacak, enflasyon olarak dönecek. O yüzden hükümetin başka harcamalarında tasarrufu şart.”