Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yürüttüğü yardım programları ile geliri asgari ücretten düşük olan ve geçim sıkıntısı çeken ailelerin rahat bir nefes almasını sağlamaktadır.

Tek başvuruyla 7.200 TL ödemeniz hemen hazırlanıyor, paralar ATM'den çekiliyor! Hane bazlı ödemeler başladı!  Bakanlığın bünyesinde dar gelirli kimselerin başvurabileceği pek çok program vardır. Örneğin çocuğunuzu okutmakta zorlanıyorsanız onlar için okul yardımı alabilirsiniz, ısınma giderleri sizi zorluyorsa fatura yardımına başvurabilirsiniz. Ayrıca ailelere destek ödemeleri de yapılmaktadır. Bu ödemelerde hane geliri büyük bir önem taşımaktadır. Buna göre ödemeler artabilmekte ya da azalabilmektedir. Ayrıca aylık düzenli ödemeler alabileceğiniz gibi belirli dönemlerle sınırlı olan ödemelere de başvurmanız mümkündür.  Bu destek yardımına ihtiyacı olan ailelerin belirlenmesi ve ödemelerin başlanması için Bakanlık tarafından bir çalışma yürütülmektedir. Bu çalışmanın sonunda gerçekten yardıma ihtiyacı olan aileler belirlenmiş oluyor.

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

Destek Başvurusu Nasıl Yapılır 

Bakanlığın başlattığı destek programlarına başvurmak için e-devleti kullanabilirsiniz. Burada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kendi sayfası bulunmakta ve devam eden yardım programları başlıklar haline yer almaktadır. Başvurmak istediğiniz programın üstüne tıklayıp başvuru şartlarını öğrenebilir ve doğrudan başvuru da bulunabilirsiniz.

Eğer internete erişim imkânınız yoksa ya da e-devlet şifresine sahip değilseniz bu noktada şehrinizde ki hizmet bürolarına yada belediyelere gidip doğrudan başvuruda bulunmanızda mümkündür. Burada ilgili memurlar size yardımcı olacak ve doldurmanız için bir form verecektir. Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlanmış olur. 

Başvuru Şartları Nelerdir 

Bakanlığın düzenli olarak yaptığı kampanyalara başvurmak istiyorsanız öncelikle T.C. vatandaşı olmanız şarttır. Ayrıca 18 yaşından büyük olmanızda gerekmektedir. Bazı programlarda haneden tek bir kişinin başvuruda bulunması yeterli olmaktadır. Ayrıca bazı programlara muhtarlıklardan alınan muhtaçlık belgesi ile başvurmak gerekmektedir.

Eğer hasta yardım parası almak isterseniz de rapor götürmeniz gerekir. Mümkünse bir programa başvurmadan önce gerekli belgeleri iyi okumanız size avantaj sağlayacaktır. Bunun haricinde bu programlardan ret yememek için hane halkının geliri önemlidir. Eğer geliriniz asgari ücretten düşük değilse ya da memur, işçi gibi kadrolu bir çalışan varsa ret yeme olasılığınız daha yüksektir.