Yeni yardım parasıyla ilgili son dakika haberi verildi. Ödeme miktarları değişti! 2.000 TL, 3.084 TL, 4.200 TL nakit para müjdesi geldi.

Yarın Cuma sabahı hesapta! Yeni yardım parası müjdesi! 2.000 TL, 3.084 TL, 4.200 TL nakit verilecek! Çalışanlar yeni yıla zamlı maaşları ile girmek için sabırsızlanırken devletin yeni yılla birlikte ihtiyaç sahibi kimselere yapacağı ödemelerde de artırıma gideceğine dair haberler gelmeye başladı. Henüz artışın ne kadar olacağına dair bilgi bulunmamakla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da dar gelirli kimselerin mağdur olmaması için bir artışa gideceği düşünülüyor. Ülkemizde her yıl milyonlarca kişi aldığı destek ödemeleri ve sosyal yardımlarla ayakta kalabiliyor. 81 ilden mağdur insanların ve öksüz, yetim ve dul aylığı alan kimselerin her ay aldığı düzenli maaşların artırılacağı ve asgari ücret kadar olmasa da enflasyon oranına uygun bir noktaya çekileceği düşünülüyor. 

Yakınları Vefat Edenler Sosyal Yardım Alabilir 

Ev hanımlarının ne yazık ki düzenli bir maaşları bulunmuyor. İsteyen hanımlar dışarıdan sigorta ödemesi yaparak sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor ve emekli olma hakkı kazanabiliyor fakat birçok ev hanımı eşleri öldükten sonra oldukça zorlu zamanlar geçiriyorlar. Çünkü ölüm aylığı bağlanmak için gerekli şartlar her zaman oluşmayabiliyor.

Bu nedenle eşleri ölmüş hanımlara da devlet sosyal yardım ödemesinde bulunuyor. Geçen senelerde yapılan sosyal yardım ödemeleri aylık 500 TL civarındaydı. 2023 yılında ise bu rakamın çok daha yükseleceği tahmin ediliyor. Ayrıca ölüm aylığı alan eşlerin aldıkları maaşlar zamlanacaktır. 

PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika... PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika...

Ebeveynleri Ölen Çocuklara da Ödeme Yapılıyor 

Oldukça üzücü durumlardan birisi de çocukların anne ve babasını kaybetmesidir. Böyle durumlarda genelde çalışan anne babanın maaşı onlar 18 yaşını geçene kadar bağlanmaktadır. Ama bunun dışında kendisine yetim aylığı bağlanmayan çocuklarda sosyal yardım alabiliyorlar. Bu ödemeler aylık 600 TL civarında oluyor.

Bu ücret her ne kadar düşük olsa da çocukların eğitim hayatına devam edip kendilerine bir yol çizmeleri noktasında büyük destek oluyor. Yeni yılla birlikte çocuklara verilen sosyal ödemelerin 1.000 TL civarına çıkabileceği sosyal medyada dönen konuşmalar arasında yer alıyor. Böylece durumları kötü olan çocuklarında şartları oldukça iyileşecektir. Hayatta yalnız kalan çocuklara çok büyük bir destek verilmiş oluyor.