Yetkililer inkar sınırların savunmasız olduğunu inkar ediyor ama Afgan kaçaklar tam tersini söylüyor.

Türkiye’ye yaşanan göç akını tartışmaları süreken en önemli konu da sınır güvenliği olmuştu.

Bu tartışmaların odağında sınır bölgesinden geldiği iddia edilen görüntüler ise şok etkisi yaratmaya devam ediyor.

Son olarak sosyal medyada İstanbul’a yürüdüğünü söyleyen Afgan kaçakların röportajı gündem oldu. Sınırların açık olduğunu söyleyen ve 500 Dolara kendisini kaçakçıların Türkiye'ye soktuğunu söyleyen afgan basında da ilk sırada yer aldı.

İktidar ile muhalefet arasında “gönderip, göndermeme” polemiği de yaşanırken yaratınal demografik tehlike ve Türkiye’nin ulus devlet yapısına karşı oluşan tehdit konu üzerine çalışmalar yapanlar tarafından da dile getirilmeye devam ediyor.

Türkiye'ye Suriye, Afganistan ve Pakistan’dan yaşanan göç akını sürerken, sınırların açık olduğunu söyleyen Afgan kaçak, 500 Dolara kendisini kaçakçıların Türkiye'ye soktuğunu ve 15 gündür de İstanbul'a ulaşabilmek için yürüdüklerini belirtti. Kendilerini arabaların almadığını ve yürümek zorunda kaldıklarını dile getiren Afgan ayrıca bu duruma da isyan etti.

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..