Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın affettiği iki hükümlü merak konusu oldu. Uyuşturucu madde ticareti ne için affedildi?

Uyuşturucu madde ticareti ve silahlı tehdit suçlarından 24 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmış olan Hasan Şen (54) ile silahlı terör örgütü üyeliğinden 7,5 yıl hapis cezası alan olan Bilal Konakci’nin (45) kalan hapis cezaları AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ve imzası ile affedildi.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6186 Kararı ile Kocaeli İzmit nüfusuna kayıtlı olan Hasan Şen’in kalan cezası affedilmesi sonrası, uyuşturucu madde ticareti yapmak ve satmak için uyuşturucu bulundurmak, silahla tehdit suçlarından üç ayrı mahkeme tarafından toplam 24 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı ve cezası kesinleştiği için 2018’den bu yana cezaevinde bulunan ismin Erdoğan'a yakınlığı da sorgulanmaya başlandı.

Bu ararada İzmir Aliaağa’da görevli iken Şubat 2009’da bir okulun önüne bırakılan bombayı imha etmeye hazırlanırken bombanın infilak etmesi sonucu gözlerini, sağ elini ve sol elinin işaret parmağını kaybeden polis memuru Bilal Konakci da Erdoğan’ın aldığı ve bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanan 6187 sayılı Karar’la affedildi.

Konakci, 20 Aralık 2016’da ise Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / PDY kapsamında İzmir 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2018 yılında 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılrak tutuklanmıştı.