Hazine ve Maliye Bakanı müjdeyi verdi! EYT'lilere kıdem tazminatı da ödenecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'den son dakika "EYT" ve "Kıdem Tazminatı" açıklaması geldi! Aralık ayına girdiğimiz bugünlerde yüz binlerce EYT'li vatandaş müjdenin gerçekleşmesini ve EYT düzenlemesinin yasalaşmasını bekliyor. Kısa süre içinde TBMM gündemine girmesi beklenen EYT müjdesiyle ilgili olarak en çok merak edilenlerde biri de kıdem tazminatı meselesiydi. EYT'li olup yeni düzenlemeyle emekli olacaklar kıdem tazminatı alabilecek mi? EYT kıdem tazminatının işverene maliyeti nasıl aşılacak? Bu soruların yanıtı Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den geldi! 

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati gündemdeki EYT düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve müjdeli haberi duyurdu! Son dönemde en çok merak edilen konuların başında gelen EYT düzenlemesinin Aralık ayı içerisinde bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından detaylarıyla açıklanması ve TBMM gündemine girerek kısa sürede yasalaşması bekleniyordu. EYT düzenlemesi neticesinde en merak edilenlerin başında ise EYT'lilerin kıdem tazminatı alacağı geliyordu. Özellikle kıdem tazminatının işverene yükleyeceği maliyet kafa karışıklığı oluşturuyordu. Konuyla ilgili müjdeyi Hazine ve Maliye Bakanı Nebati verdi.

BAKAN NEBATİ: EYT HAZIRLIKLARI BAŞLATILDI

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati kısa süre önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ( @csgbakanligi ) tarafından çalışmalar yapılmaktadır.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Bu çerçevede, işverenlerimizin karşılaşacağı kıdem tazminatı yükünü, uygun finansman koşullarıyla Hazine Destekli KGF kefaleti ile karşılayabilecekleri bir kredi paketi konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığımızca hazırlıklar başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ise dün yaptığı açıklamada EYT ile ilgili işverenlere tazminatlar için kredi desteği sağlanacağını ifade etmişti.

EYT'YE KIDEM TAZMİNATI MÜJDESİ

Bakan Nebati'nin açıklamalarıyla birlikte EYT'lilerin kıdem tazminatı alacaklarına yönelik önemli bir müjde daha paylaşılmış oldu. Kafalardaki soru işaretleri de dağıldı. Gözler artık EYT düzenlemesinin resmi olarak açıklanmasına çevrildi. EYT ile ilgili gelişmeleri bu sayfadan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.