Hazine ve Maliye Bakanlığı Müfettiş Alım İlanını Yayınladı!

Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi! Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Müfettiş Alım İlanını Yayınladı! Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettiş alım ilanını yayınladı. Müfettiş yardımcısı olarak başvuruda bulunmak isteyenlerin bakanlığa sunmuş olduğu başvuru tarihini dikkate alacak şartları karşılaması yeterli oluyor. Personel başvurularında bir yenisi daha eklendi. Aralık ayı içerisinde geçerli olacak Hazine Maliye Bakanlığı'nda görevlendirilmek üzere ataması yapılacak müfettiş yardımcısı sayısı 10’a çıkarıldı. Başvuruda bulunmak isteyenlerin 10 Aralık 2022 tarihine kadar online ortamda başvurusuna iletmesi gerekiyor. Personelin başvuru sürecinde sözlü ve yazılı iki farklı sınavdan geçmesi gerekiyor. Yazılı sınav 4 ve 5 Şubat tarihinde 2023 yılında yapılacaktır. 4 farklı oturum Ankara'da gerçekleşecektir. Detaylı bilgiler www.hmb.gov.tr adresi üzerinden takip edilebilir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Müfettiş Alım Şartları Nelerdir?

Sınava başvuruda bulunmak isteyen adayların belirli şartları karşılaması gerekiyor. Aranan şartlar arasında şunlar yer alıyor:

  • 657 sayılı devlet kanunu'nun 48.maddesindeki tüm hükümleri yerine getiriyor olmak

  • Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans bölümleri içerisinde işletme iktisadi idari bilimler siyasal bilgiler ya da iktisat fakültelerinden herhangi birinden mezun olmak

  • 2021 ya da 2022 yılında yapılmış KPSS sınavından P48 puan türü üzerinden 80 ve üzeri puan almış olmak

  • 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

  • Görevi yapmayı engel olacak sağlıkla ilgili herhangi bir problem bulunmamalıdır.

  • Başvuruda bulunacak erkek adayların askerlerinin tamamlamış olması gerekiyor.

  • Sınav başvurusu 30 Aralık tarihine kadar online ortamda yapılabilecektir

  • E-devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı sayfası ya da Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.