Herkes tarafından bilinir bir dizi olan Game of Thrones’un yakın bir zaman diliminde devam dizisi geleceği açıklandı.

Geliştirme aşamasında olan Game of Thrones dizilerine yeni bir tane daha geldi. BeyazPerde’nin Variety’den ilettiğine göre HBO, Aegon Targaryen’in Westeros fethini konu alan bir dizi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Proje, şu anlık çok erken bir aşamada ve şu ana kadar herhangi bir yazar henüz dahil olmadı. Fakat, kaynaklar HBO’nun ilerlemesine ve diziyi daha iyi bir boyuta getirmesine isteğinin yüksek olduğunu ve yazar arayışlarının devam ettiğini söylüyor.

Buna ek olarak, HBO ve Warner Bros, Pictures, Game of Thrones dizisine potasniyel olan bir diziye öncülük edecek bir film de düşünüyor. Bu planın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz net değil fakat olduğu takdirde film diziden önce vizyona girecek. Dizi daha sonra yayımlanacak.

Yapılacak olan dizi, Aegon ve kız kardeşleri-eşleri Visenya ve Rhaenys’in ordularını ve üç ejderhayı Westeros’ın yedi krallığından altı tanesini fethetmek için nasıl yönettiklerini konu alacak. Dorne hariç diğer tüm krallıkları fethetmeyi başaran Fatih Aegon, Westeros’un ilk kralı, Targaryen Hanedanlığı’nın kurucusu ve Demir Tahtın ilk sahibi olmaya hak kazanıyor.

Dizi, Game of Thrones’tan 300 yıl önce geçecek

Dizide anlatılan olaylar, Game of Thrones’tan yaklaşık olarak 300 yıl, House of the Dragon’dan ise 100 yıl önceki bir zamanda geçiyor. Game of Thrones’un devam dizilerinden bir tanesi olan House of the Dragon birinci sezonun ardından ikinci sezonunu da yayınlamayı planlanlarken, izleyicilerin merak içinde beklediği diğer bir dizi olan Snow da hazırlanıyor.

Game of Thrones hayranları devam dizisini bekliyor

0,69 faizli krediyi onaylandı! Gören ev araştırmaya başladı! 0,69 faizli krediyi onaylandı! Gören ev araştırmaya başladı!

Game of Thrones, 8 sezon, 73 bölümlük bir diziydi. Yayınlandığı tarihten itibaren dünyanın her yerinden merakla izlenen bir dizi haline geldi. Dizinin bitmesi ile Game of Thrones hayranlarının tadı damağında kaldı. İzleyenlerin bu isteğini karşılıksız bırakmamak için devam dizileri yayınlandı. Yukarıda anlatılan dizi de bir devam dizisi. Fakat, Game of Thrones gibi çok izlenen bir dizi ardından yönetmenler bir o kadar daha izlensin diye diziyi çok detaylı bir şekilde hazırlıyor. Devam dizisinin yakın bir zamanda gelmesiyle Game of Thrones hayranları da kendine izleyecek bir dizi bulabilecek.