Bir tarım ülkesi olmakla kalmayıp, kendi kendine yeten ender ülkelerden olan Türkiye'nin son yıllarda düştüğü buğdaya muhtaç hal Murat Muratoğlu tarafından tek bir cümle ile özetlendi.

Güne damgasını vuran ve sosyal medyayı resmen sallayan Murat Muratoğlu yaşanan AKP iktidarını şu sözlerle özetledi;

"Şeker fabrikalarımız 295 milyon dolara satıldı, 25 milyon dolar daha koyarsak ihtiyacımız olan şekeri ithal edeceğiz"

Usta yazarlardan Murat Muratoğlu'nun, bugünkü yazısında "Şeker fabrikalarımız 295 milyon dolara satıldı, 25 milyon dolar daha koyarsak bu yıl için ihtiyacımız olan şekeri ithal edeceğiz" yazısı gündem oldu.

Bugünkü "Şeker fabrikasını satıp şeker ithal atmek" başlıklı yazısında kullandığı anlatım ile resmen bir dönemi de özetleyen Muratoğlu 400 bin ton şeker ithalatı için Ticaret Bakanlığı'nca kontenjan açılmasını değerlendirdi.

Söz konusu ithalat için 320 milyon dolar ödeneceğinin altını çizen Muratoğlu AKP tarafından özelleştirilerek satılan şeker fabrikalarını anımsatarak "Şeker fabrikalarımız 295 milyon dolara satıldı, 25 milyon dolar daha koyarsak bu yıl için ihtiyacımız olan şekeri ithal edeceğiz" dedi.

Muratoğlu, gündem olan yazısında şu ifadeleri kullandı:
"Ödeyeceğimiz meblağı satılan şeker fabrikaları ile karşılaştırırsak,

Kırşehir Şeker Fabrikası 48 milyon dolara,
Yozgat Şeker Fabrikası 40 milyon dolara,
Niğde-Bor Şeker Fabrikası 49 milyon dolara,
Çorum Şeker Fabrikası 76 milyon dolara,
Turhal Şeker Fabrikası 82 milyon dolara satıldı.

Hepsini topla daha 295 milyon dolarda.

Asgari Ücretle Çalışanlar Dikkat! Banka Sizlere 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Yapacak Asgari Ücretle Çalışanlar Dikkat! Banka Sizlere 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Yapacak

Sattığımız fabrikaların paralarının üzerinde 25 milyon dolar daha koyarsak bu yıl için ihtiyacımız olan şekeri ithal edebileceğiz."