EYT'lisinden SGK emeklisine kadar pek çok kişi bu soruyu soruyordu. Emekli bayram ikramiyesi hangi gün ödenecek? Nisan ayının kaçında ödeme yapılacağı sorusu artık yanıt buldu mu? İşte Ramazan Bayramı ikramiyesiyle ilgili son gelişmeler...

Emekli bayram ikramiyelerinde yeni bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ikramiye zammı açıklamasıyla pek çok soruyu yanıtlamıştı. Ancak ikramiyelerin hangi tarihte ödeneceği ise belirsizliğini koruyordu.

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihe dair henüz bir detay paylaşılmış olmasa da geçmiş yıllardan yola çıkılarak tahmin edilebilir. Ramazan Bayramı başlamadan bir hafta öncesinden itibaren ödemelerin hesaplara aktarılması bekleniyor. Bu da 21 Nisan ve öncesini kapsamaktadır. 14 - 21 Nisan arasında hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. 1100 TL olan ikramiyenin 2000 TL'ye çıkarılmasının yanı sıra emeklilerin Nisan ayında alacağı birkaç kalem ödemesi daha bulunmakta.

Para muslukları şarıl şarıl akıyor! Akbank müşterilerine karşılıksız 4.200 TL yatıracak Para muslukları şarıl şarıl akıyor! Akbank müşterilerine karşılıksız 4.200 TL yatıracak

EYT'ye İkramiye Var mı?

EYT'lilerin de emekli ikramiyesi alabileceği öğrenildi. Bakan Bilgin, açıklamasında ”En düşük emekli maaşına yaptığımız artıştan sonra Bayram ikramiyesini de yüzde 82 zamla 2000 TL’ye yükseltiyoruz. Bu düzenlemeden EYT kapsamında emekli olacaklar dahil olmak üzere 15,6 milyon emeklimiz yararlanacak. Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlet anlayışıyla emeklilerinin yanında.” demişti. Bu sayede emekli ikramiyelerinin yalnızca normal SGK üzerinden emekli olanların değil aynı zamanda EYT düzenlemesi ile emekli olanların da alabileceği netleşti.